Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikus akarok lenni, hogyan...

Fizikus akarok lenni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Elméleti fizikával szeretnék foglalkozni, azonban tanárom azt mondta, hogy nincs itthon rájuk szükség. Ha a fizikán belül akarok tanulni, akkor mivel kezdjem és hol? Pécsi vagyok, sajnos nem tudtam kiigazodni, hogy tulajdon képpen a PTM-en csak elméleti fizikát és kisérleti fizikát oktatnak a pályán belül vagy van ennek egy szélesebb menete? Tanácstalan vagyok a kezdéssel. Tanácsot szeretnék kérni!

2020. ápr. 5. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Ez igy azárt nem igaz hogy nincs rájuk szükség. Csak magyarország nem ép egy kutatási központ. Végzés után sokan lesznek pl programozók. Ha ammyira nem ragaszkodsz a fizikához javaslom valamelyik mérnöki szakot. Ottis elég sok fizika van. Ha nagyon elszánt vagy akkor külföldben érdemes gondolkodni. Valoszinű jobban jársz ha egyetemet is külföldön végzel.
2020. ápr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem ismerem a Pécsi egyetemet, én elméleti fizikusnak tanulok, de külföldön.

Szerintem csodálatos szak.

Én a Pécsi egyetemet nem ismerem, de h mindenképp Mo-on akarsz tanulni, akkor inkább ELTE. Ha meg nyitott vagy külföldre, akkor osztrák, angol vagy német helyeket nem ártana megnézni.

Magyarországon sajnos az elméleti fizika elhanyagolt, és labdába se nagyon rúg nemzetközi téren.


Nyilván attól is függ, mennyire vagy tehetséges/szorgalmas, hova vesznek egyáltalán fel.

Matek/fizika emeltek hány %osak lesznek szerinted kb? Oktvn vavy más versenyen jártál mat fizből?

2020. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Leginkább valami jó külföldi egyetemere menj,ha Magyarország akarsz akkor ahogy az előző is írta az ELTE.
2020. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!