Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri tanár szakra járnom,...

Megéri tanár szakra járnom, ha nem akarok tanár lenni?

Figyelt kérdés
Állítólag jól jön a médiában a tanár diploma. Igaz ez? Ha igen, érdemes ott tanulnom, ha nem tanár akarok lenni, hanem 'ugródeszkának' kell.

2020. ápr. 6. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Semmi köze a médiához. Még kommunikáció szakkal se biztos ott az elhelyezkedés.
2020. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Semmiképpen nem tanácsolom. Egyrészt elmegy minimum 5 éved a fiatalságodból, másrészt ezzel együtt elhasználsz 10 állami támogatású félévet a 12-ből. Annyival nem nőnek az esélyeid a médiában egy tanári diplomával, hogy ez megérje. Gondolj arra, hogy diplomától függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy a médiában megtalálod a helyed, túl nagy a tolongás ezen a területen. S ha mondjuk 30 évesen rájössz a pályaválasztásod reménytelenségére, akkor nagyon is jól jönne egy állami támogatású újabb diploma, amelyre nem lesz már lehetőséged, ha a féléveidet elhasználtad. Ha mindenképp diplomát akarsz a médiában való próbálkozásod előtt, akkor olyasmit tanulj, amit akkor is szívesen csinálnál, ha a média-karriered nem sikerül.
2020. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt is hozzátenném, hogy van rövid és hosszú gyakorlat is, a nélkül nincs diploma. Rövid gyakorlat 15 alkalom ha jól emlékszem, azaz 15 alkalmat kell tanítanod minor és major tárgyadból is. Hosszú gyak több hét, nem emlékszem pontosan mennyi (csak volt egy tanáris szobatársam, és pár dolog még dereng). Szóval ha nem akarsz tanár lenni, ez eszméletlen nagy szenvedés lenne - és nem csak neked. A médiás átjárás meg hülyeség, ahogy mások is írták. Média szakos szobatársam is volt, ő megbánta második évben de nem akarta veszni hagyni az addigi munkát, szóval elvégezte, aztán elment nyelvszakra.
2020. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!

Egy félévet húztam ki a tanárin úgy, hogy nem akartam tanítani. Nagyon nagy elhivatottság kell hozzá, hogy 5-6 évet keményen végigtanulj (mert nem egy tingli-tangli szak, pláne felsőbb évfolyamokon), nem véletlen, hogy harmad-negyedévre már iszonyú nagy a lemorzsolódás. De utána is sokan csak azért fejezik be, mert más szakot már nem tudnának kijárni az elhasznált félévek miatt, ha viszont ezt nem teszik meg, akkor vissza kéne fizetniük a képzés árát, ami pl ELTE esetében fél milla/félév.

Ahogy a fenti is írta, felesleges erre elpazarolni (majdnem) az összes félévedet, ahhoz is túl hosszú a képzés, hogy “na majd végigszenvedem valahogy”.

A médiába magas szintekre (mert gondolom, nem a mucsaröcsögei újsagba akarsz írni) meg khm...leginkább sggnyalással, a megfelelő emberek ajánlásával tudsz bejutni. Ehhez bármilyen diploma jó, ha kell egyáltalán, mert ha behízelegted magad, akkor nyert ügyed van.

2020. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Tanárira járni csak és kizárólag annak éri meg, aki tanár szeretne lenni, sőt még nekik sem minden esetben.


Ha ugródeszkát keresel médiához, akkor találd ki, hogy milyen területtel szeretnél foglalkozni, és ahhoz válassz szakot. Ismerek jogász, politológus, közgazdász, szociológus és magyar szakos hallgatót is, akik már az egyetemi éveik alatt rendszeresen írtak országosan ismert online média felületekre. A lényeg a kapcsolatokon és/vagy szaktudáson van. Érdemes az egyetem mellett csatlakozni egy szakkollégiumhoz vagy valami szakmai diákszervezethez, ami segítségével kapcsolatokat tudsz építeni.

2020. ápr. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én gyakorlatilag egész gimiben tanári szakra készültem, tanár akartam lenne, de amit az egyetemen átéltem, mindent átírt. 2 év után ott is hagytam a fenébe az egészet, s kitanultam inkább egy szakmát, s az őszhajszálak is eltűntek. Szóval, vakvágány.
márc. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!