Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen hogy megy a...

Melyik egyetemen hogy megy a távoktatás?

Figyelt kérdés
Nálunk szerintem ritka szar a helyzet, van olyan tanár akinek már hetek óta könyörgök, hogy tegye fel az anyagot és nem, nehéz őket elérni stb. Ráadásul önállóan sokkal nehezebb feldolgozni az anyagot 😂😂... Ti hogy álltok?

2020. ápr. 6. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én lehet örülnék ha nem jönne anyag, vagyis nem lenne feladat... Itt a BME-n teleszórnak házikkal, beadandókkal, jönnek az online ZH-k, amik nehezebbek mint régen, mert most biztos mindenki elkezdett csalni és vigyázni kell hogy erős maradjon a bukási arány.. :D

Kérdező, te melyik egyetemen vagy?

2020. ápr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

BME - TTK

Minden nap meg vannak tartva az órák teamsen, amik utólag is visszanézhetők vagy ppt-khez készítenek hanganyagot és az oktatók elérhetők az óra időpontjában. Minden anyagot megkaptunk eddig.

2020. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ELTE, esti.



Általában Teams-en zajlanak a gyakorlatok, pdf és ppt alapján, amit azonnal feltesznek oda, Teams-re és a cabvas-be is.

Van, hogy csak 10 perces konzultációt tart a tanar, de akkor elérhető az óra időpontjában.


Viszont olyan szinten megszórtak minket beadandókkal, ilyen-olyan kvízzel, hogy múlt héten csak késő este volt 1-1,5 óra szabadidőm. Munka, utána órák és a beadandók készítése. Hétvégén beadandók.

2020. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Corvinus- a tanárok nem tartanak előadást, tanuld meg a tankönyvből. Viszont minden követelményt megemeltek, többet kell készülni a gyakokra, a gyak beugró teszt kérdéseket megduplázták. Több a beadandó, és ugyan ütemezve van vizsgaidőszak, sok tárgyamból előrehozták a vizsgákat, így néhányat több részletben már most írunk moodle-on. Viszont azon paráznak, hogy csalni fogunk így volt, hogy 36 kérdéses tesztre (volt benne hosszabb kifejtős, igaz-hamis, feleletválasztós stb.) volt 29 percünk a teszt betöltésével együtt.

Van olyan tanár, aki azért, hogy ne kelljen sokat figyelni a videóira rövid videókat rak föl és mellé befénymásolta a saját ELTE-s tankönyvét... valahogy úgy érzem, hogy egy ilyen szar helyzetben nem segítjük egymást a tanárokkal, hanem a lehető legkevesebbet tesznek bele, de mellette sokkal többet követelnek.

2020. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

BME VBK

A legtöbb dologból órai időpontban konzikat tartanak, előre át kell néznünk az anyagot, és közösen aztán feldolgozzuk, tehetünk fel kérdéseket. Szóval az elméleti órák jól mennek, lehet haladni. Kapunk házikat, stb.. A laborokkal van probléma, nem tudjuk mikor hogyan lesznek megtartva. Valószínűleg nem idén, de az a képzés legfontosabb része, szóval nem örülnék, ha csak videót kapnánk.


Én jobban szenvedek azzal, hogy nincsen meg a mrgszokott környezetem.

2020. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

BME KJK a legtöbb tanár Teams-en vagy YouTube-on streameli az órákat, de van, aki azt mondta, hogy ott a jegyzet, tanuljunk abból, vagy ott a videotóriumos előadás 8 évvel ezelőttről úgy, hogy közben megváltozott a tárgy, de nem baj, nézzük azt. Van, aki a 90 perces gyakorlatot elhadarta 25 perc alatt, természetesen számpeldát nem mutatott egyet sem (de valószínűleg tanteremben sem mutatott volna)

Háziból alig van több, mint eddig, inkább a zh írás a probléma. Nem szeretnék, hogy szétpuskázzuk az egészet, úgyhogy Teamsen random hívogatnak zh írás közben és képernyő megosztást kell csinálni és megmutatni nekik, hogy mik vannak megnyitva, miközben a zh-ra alapból túl kevés idő van... A laborok nálunk is kérdésesek még, van olyan tárgy, amiből fognak csinálni virtuális labort, minden lehetőséget megcsinálnak gombokkal, és nekünk kell majd kattintgatni. De a vizsgára leszek igazán kíváncsi ...

2020. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát vegyes a helyzet hát érdekes kb erre számítottam :D DUE infóra járok
2020. ápr. 8. 01:13
 8/12 anonim válasza:
Károli Gáspár: Vegyes. Van olyan tanár aki felől nem hallani, se e-mail, se semmi és van aki ugyan úgy folytatja az órát Skype használatával. Dolgozatokat is írtunk már több tárgyból. Sokan szidják ezt a dolgot és valóban vannak tanárok akik nem tudtak átlépni távoktatásba, de sokan megoldották. Nincs itt akkora baj.
2020. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pázmány BTK. Nálunk is vegyes. Van olyan tanár aki azóta se jelentkezett, de többségük küldi a tananyagot és feladatot is ad. Viszont videochates órát senki nem akar tartani.
2020. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

BME GTK

Hasonló a helyzet a többi karhoz. Vannak beadandók, online zh-k (bár engem még sose hívtak random, hogy osszam meg a képernyőmet), Teams-en vannak konzik/előadások, ppt-k hanggal. Szerintem egész korrekten megoldották.

2020. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!