Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kertészmérnökiről mik a...

Kertészmérnökiről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Itt az ideje a faktválasztásnak a gimnáziumban és az én elképzeléseim szerint kertészettel szeretnék foglalkozni... Néztem a felvi.hu-t , de még mindig nem tudom eléggé, hogy a kertészet hány nagyobb ágra osztható.

Tehát a lényeg, hogy a kertészetet úgy szeretném csinálni, hogy természetesen ne csak a tervezésről és a számolgatásról ill. rajzolgatásról szóljon, hanem inkább a gyakorlati részéről is...nem tudom, hogy ennek a leírásnak megfelel - e a kertészmérnöki? (Hiszen maga a mérnök ígyis úgyis matekkal ütközik, de nekem az egyáltalán nem megy annyira, hogy abból emeltezzek.)

Ahogy a követelményeket olvastam, a kémia nem annyira fontos és kiválaszthatom néhány tárgy közül hogy melyik kettőből csinálok érettségit...

Biológiából az már biztos, hogy fogok emelt érettségit tenni, de fizikából elképzelhetetlennek tartok bármit is és matekot is csak középszinten tudnám...


Kérem akinek van tapasztalata , (éppen tanulja, vagy nemrégiben végzett) , az írja le , hogy hol tanul, mennyire nehéz, mik voltak a tantárgyi követelmények, mennyire gyakorlatias és mit tanácsol számomra?


A kertészet az első opció.....

Ha végképp törne minden ( de ezt azért nem gondolnám), akkor valamit a turisztikával is kezdenék...

Nagyon szeretek utazni, de idegenvezető nem lennék... Esetleg ehhez is egyéb ötlet?


Alapvetően nyitott és szerinten jó kapcsolatteremtő készséggel rendelkező ember vagyok....


Köszönöm előre is annak, aki részletes infókkal tudna nekem segíteni, hogy még időbem hozhassak döntést , egyéb megbánás nélkül...


2020. ápr. 16. 00:09
 1/1 anonim válasza:
100%
Engem most vettek fel erre a karra. Azt halottam, hogy van matek, de azért elviselhető. Én például földrajzból tettem emelt szintű érettségit, az is elfogadták.
2020. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!