Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beleőrülök az online oktatásba...

Beleőrülök az online oktatásba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hála az égnek már csak 2 hónapot kell kibírni. Alapvetően szeretek iskolába járni és tanulni, de extrovertáltként nagyon nehezen viselem, hogy egész nap itthon kell lennem. Édesanyám folyamatosan jön és ellenőrizget, hogy tanulok-e, ha skype órám van akkor piszkál, hogy én miért nem szólok közbe, válaszoljak a tanárnak meg beszéljek sokat. Annyira idegesítő! Azt hiszi mintagyerek vagyok.

Továbbá motiválatlan is vagyok, elveszítettem az érdeklődésem sok dolog iránt, ellustultam, nem tanulok, nem visz rá a lélek, ha csak kinyitom a könyvet és olvasom nem megy a fejembe semmi. Nehéz így tanulni, hogy a házunk is kicsi és mindig azt hallom ahogy megy a TV a konyhán meg ahogy a szüleim beszélnek.

Sírhatnékom van állandóan, nem szeretek itthon lenni, egész nap szomorú vagyok és csak ülnék és bámulnék ki a fejemből.

Sokat olvastam még be kellett járni iskolába. Ma van a harmadik hete, hogy ki sem nyitottam egy könyvet se. Edzésre is eljártam, de így azt sem tudom megvalósítani. Érzem ahogy a jobbnál jobb gondolatok kiúsznak a fejemből és szürke munkagép leszek, értéktelen ember.

Mit csináljak, mit ajánlanátok?

Lány vagyok és másodikos gimnazista



2020. ápr. 17. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Szürke munkagép majd akkor leszel, ha nem tanulsz, aztán egy gyárban három műszakban idomított munkát csinálsz. Szóval adj magadnak két nagy pofont, és tanulj!
2020. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj adnék, de úgy nagyon nehéz, hogy tudom, sosem leszek lég jó. Ezt nap mint nap megkapom, a szüleim ki vannak akadva, ha azt látják, hogy 1 órával hamarabb fejeztem be a házi feladatot, vagy ha csak 4-esre sikerült a legutóbbi dolgozatom. Folyamatosan azt mondják, hogy így csak utcaseprő leszek és ők megmondták, hogy nem vagyok elég jó. A tanárokra akarnak ráírni hogy legyenek szívesek több feladatot adni nekem...
2020. ápr. 17. 09:40
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Keress magadnak egy szimpatikus edzéstervet (youtube, app, stb.) és csináld.

Szedd össze magadat, értem, hogy magad alatt vagy, de az edzéseket nem kell elhagyni. Mi erőnléti edzéseket csinálunk, ha már itthon nincs tatami (se elég hely) egy normális judo edzéshez.

Egy kedvenc könyvedet is vedd elő és kezdd el újra olvasni.

Jelenleg "depizel", ebből te tudod magadat megszabadítani.

2020. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
#09.40 A szüleid maximalisták, ezzel sajnos nehéz mit kezdeni.
2020. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
33%

Ennek semmi értelme amit most csinálsz és tele van ellentmondásokkal.

Gondolkodj el mit is akarsz és ki vagy

2020. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy megoldás hogy tanulás közben használj fülhallgatót/füldugót. Vagy kérd meg a szüleidet hogy halkan nézzék a tévét, vagy fülhallgatóval. Alap lenne hogy ebben a helyzetben ne akadályozzanak a tanulásban, nyugodtan beszélj velük erről. Nem tudom hogy dolgoznak-e most otthonról, de nyilván közben te sem zavarod őket, tőlük is elvárható lenne ugyanez.


Amikor nem tanulsz, akkor meg fordítsd arra az idődet amit élvezel. Szedd össze a motivációdat és olvass. Ha van rá lehetőség menj el futni, sétálni, biciklizni kevésbé forgalmas helyre. Ha nincsen, akkor kezdj el otthon edzeni.

2020. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
76%
Már bocsi de a szüleiddel bajok vannak. A szülőnek nem az a dolga, hogy a gyereket lelkileg kicsinálja, hanem, hogy motiválja. Ezzel inkább tönkretesznek... Amit ajánlok azaz, hogy olvass motivációs / önfejlesztős könyveket és zökkentsd ki magad ebből! Ha nem akarsz olvasni, vagy nincsenek ilyen könyveid, akkor motivacios videokat nezz a neten :) Ha nem találsz ilyeneket, akkor írj Nekem és küldök párat
2020. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
95%

Az otthoni tanulás engem is motiválatlanná tett. Gondolj arra, hogy te majd érettségizni szeretnél, gondolom egy jó kis állás se jöhet rosszul. Lehet online könnyen kipuskázod de előbb utóbb vége ennek és akkor csak megszívod.

Az is érthető hogy zavarnak a többiek, én is azt tanácsolom hogy beszélj velük. Ha elvarjak hogy nagyon jó tanuló legyél, akkor adják meg hozzá a feltéleket legalább annyival hogy a zavaró tényezőket megszüntetik.

Próbáld új ismeretekkel fejleszteni magad, az iskolai tanulnivalo mellett nem árt elolvasni pár tudomänyosabb könyvet/cikket. Én ezeket szoktam meg rejtvényeket fejteni, szókeresőzni stb.



Szintén egy gimnazista másodikos:)

2020. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Beszéltem már erről a szüleimmel de csak kiabálnak, hogy ebben a házban már semmit nem lehet? Most is olyan hangerőn hallgatják a tv-t, hogy a fülesen keresztül hallom, szóltam hogy vegyék halkabbra, de nem ért semmit :D

Aztán mdg velem kiabálnak hogy mert azt a szart hallgatom éjjel nappal, és süket leszek. Nagyon konokok és önfejűek

2020. ápr. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!