Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mesterképzéssel lehet...

Melyik mesterképzéssel lehet közgazdászként többet keresni?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok jelenleg egy dániai egyetemen (Aarhus University) és a következő lépésekről gondolkoztam. Ez alatt az egy év alatt rájötttem hogy hosszútávon én Magyarországon tervezek élni (barátok, család minden Budapesten van). Jelenleg egy Economics and Business administration degree-t teszek ami eléggé flexibilis. Pénzügy/ Business Analyst/ International Finance - szakokon gondolkoztam. A legelsőt Corvinuson, a többit itt, esetleg közgazdász elemzőt még otthon. Van valakinek rálátása arra hogy melyiketéri meg a legjobban letenni? Illetve ( A felvi statisztikákon kívül) egy külföldi diplomával mennyire vagyok versenyképesebb? (A jelenlegi egyetemem top 100-as ranglistákon szerepel.)

2020. ápr. 17. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te a BCE és ELTE közös szakját, a biztosítási és pénzügyi matematikát keresed. (Itt embertelenül durva matek, kb. ugyanolyan arány hullik ki, mint az osztatlan GPME szakon. Nem hiába tartják az ország egyik legnehezebb osztott mesterszakának.)
2020. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jah :D csak az én szakomon a fókusz nem azon a matekon van, megnéztem a felvételi vizsgát, nem tudnám letenni ( nem azért mert rossz tanuló vagyok, emelten 92 % -ot írtam matekból) csak ezen a szakon könyvelés / Közgáz / statisztika ami sok van, de matematikát külön egy tárgyon tanítottak és nem azon a szinten amit ott elvárnának
2020. ápr. 17. 20:26
 3/3 A kérdező kommentje:

Jah :D a full matekos felvételi tartalmát találtam meg, erről tudsz valamit?

[link]


hogy a közgázos- matekos feladatsorra hol lehet példákat találni? (A pdf-ben megadott link nem működik)

2020. ápr. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!