Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Budapesti...

Mi a véleményetek a Budapesti Metropolitan Egyetemről?

Figyelt kérdés

Jövőre végzős leszek, így már erősem gondolkodom a továbbtanuláson. Ha valaki járt ide, kérem, leírná a véleményét?

És ha esetleg valakinek ,aki oda járt,van egy kis ideje beszélgetni róla, (nehány kérdésem lenne még) megtenné? :)



2020. ápr. 19. 19:14
 1/3 anonim válasza:
100%

Igazából ebben az aranykorban amiben éltünk évekig, teljesen mindegy volt, hogy milyen diplomáid voltak. Vállalatok profitjai, tőzsdeindexek történelmi magasságokban, a jegybankok mesterségesen egy pénztengerben tartották a világot.


A metu kommunikációs ismerőseim is simán elhelyezkedtek egy ssc-ben. De fontos megjegyezni, hogy a szakmában így is kevés hallgatónak sikerült elhelyezkedni, mondjuk egy tv csatornánál, inkább csak határterületen, mondjuk marketing-adminisztráció. Sajnos bárhol végzed a kommunikációt ez van.


VISZONT! Most itt egy válság. Ez tisztítótűzként kisöpri az életképtelen vállalatokat a rendszerből, az erősek meg még jobban megerősödve néznek szembe a következő felíveléssel. Ugyan ez az embereknél, sajnos nem lesz ennyire kereslet bárkire...


Nagy tévhit azt gondolni, hogy a nagy keresletet majd a diplomák fogják megadni. Maga a szaktudás fog számítani. Coursera, Udemy, egyéb online kurzusokat szolgáltató oldalakon saját magukat egy egyetemi képzésnél nyújtott szintnél magasabb színvonalra kiképző programozók, grafikusok, pénzügyesek stb. Ez a jövő, online kurzusok, home office.


A metu-ról vegyesek a hozzászólások. Kívülállók kamunak tartják (mondjuk sokan a corvinusra is ezt írják), belsősök azt mondják, hogy a magas pótvizsgadíjat nem véletlen találták ki, és mennek a szívatások. Sok horrortanár van, pl. sokszor emlegetik Róka Jolánt. Ha a művészeti karukra gondoltál, az elég nívósnak tartják.


Összefoglalva: Ha kommunikáción gondolkodsz, akkor nem is másik suliban, hanem egy teljesen más szakban gondolkoznék, ha művészet, akkor jó lehet, ha üzleti szakok, akkor gondolom ugyan azt tanítják mint Magyarország másik 80 ezer üzleti szakán, egyetemén.

2020. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Eszméletlen sok jó csaj, más egyetemeken hasonlót sem látsz. Mondjuk ez "Icipicinyuszimuszi" névvel gondolom annyira nem érdekel téged😂
2020. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Sok véleményt olvashatsz, de érdemes ilyenkor azért azt is figyelembe venni, hogy ez egy kívülállótól érkezik, aki egy konkurens felsőoktatási intézménybe jár, vagy egy ott tanuló embertől.

Én csak a saját érveimet tudom elmondani, aztán a döntés szabadságával mindenki rendelkezik.

Mivel engem a turizmus érdekelt, ezért kb. 2 választásom volt, mivel a corvinus-ra nem lett volna meg a pontom: kvik vagy metu (anno még heller farkas kar). Nyilván vidékre nem költöztem volna le ezért.

Akkor még bkv-val jártam, Kvik-ra kb. 1.5-2 órát utazgattam volna naponta, a metu számomra egy elég jó közlekedési csomóponton volt, fele annyi idő alatt bent voltam. A nyílt napon is valahogy szimpatikusabbnak tűnt, modernebbnek, főiskolákon nem ritkák a több órás szünetek, ott volt a nyakunkban az árkád, ikea, az ember el tudta tölteni a szabadidejét.

Tudom, hogy ez hülyén hangzik, egyik sem egy nagy szakmai érv a turizmus mellett, próbáltak is a bge-re (akkor még bgf) rábeszélni, de én maradtam a metunál.

Itt is ugyan úgy oktatnak a szakmában a való életben is tevékenykedő emberek, ide is járatják a szállodavezetők, étterem-tulajdonosok a gyerekeiket taníttatni, mint a bgf-re.

Ez azért is fontos, mert a turizmus sajnos egy hasonló szakma, mint a kommunikáció, megfelelő személyes kompetenciák és kapcsolatok nélkül nem lesz munkád, járhatsz te bárhova. Persze most van egy helyzet, amit az első is írt, de ez idővel el fog múlni, egy alapképzés végére legalábbis 100% :D

Meg amúgy sem attól függ, hogy ki mennyire talpraesett, értelmes, hogy hol diplomázott, és ezt a munkaerőpiac is tudja. Leghülyébb diplomás embert akit valaha láttam életemben a gyakornoki helyemen egy nagyra becsült egyetemen tanult.

Még ami kritika illeti a metut, és sok helyen olvasok a hozzászólásokban, hogy nagyon lehúzza a rosszul teljesítő hallgatókat. Megoldás: tanulni kell. Nem kér senki sem lehetetlent, még Joli néni sem.

Egyébként meg ha bsc után úgy döntenél, hogy mégis csinálnál egy msc-t egy másik egyetemen, akkor a tévhitekkel ellentétben simán felvesznek bárhova. Csomó volt évfolyamtársam ment más budapesti egyetemre mesterezni.

2020. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!