Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok átmenni másik...

Hogyan tudok átmenni másik szakra?

Figyelt kérdés
A pannon egyetemen jelöltem meg elsőnek 2 szakot. Ezek után két pesti sulit. A pesti sulikba nem szeretnék menni. Ha oda vesznek fel és átakarok jelentkezni felsőoktatási képzésre a pannonra akkor azt, hogy tudom úgy megtenni, hogy ősszel már kezdeni tudjak?

2020. ápr. 20. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek valahová, akkor nem tudsz átjelentkezni szeptember előtt. Azonban július közepéig még van lehetőség a sorrend módosítására.
2020. ápr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kitörölheted a jelentkezéseidet és akkor nem vesznek fel sehová. Ha van lehetőséged akkor meg agusztusban pótjelentkezéssel jelentkezhetsz fizetősre, ha hirdetnek olyan szakot.
2020. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az #1 és #2 válaszoló pontatlan választ adott. Július 9-ig van lehetőség a sorrendmódosításra, amely magában foglalja a jelentkezéskor megadott helyek közül egy vagy több törlését is. Így ha a pesti helyeket július 9-ig kitörlöd a felvi.hu-n, akkor a problémád meg van oldva. Ettől függetlenül egyébként ha valakit valahova felvesznek, akkor az adott tanévben már nincs lehetősége beiratkozni máshova, pótfelvételi eljárásban sem. Ilyenkor vagy beiratkozik és két lezárt félév után átjelentkezhet más egyetemre, vagy nem iratkozik be és újra kell felvételiznie. Mindkét esetben várni kell egy évet.
2020. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!