Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi tanár hogy lesz...

Egyetemi tanár hogy lesz valaki mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általában le kell doktorálni, ez úgy kb. legalább nyolc mindennel együtt. Utána lehet a tudományos fokozatokon feljebb lépkedni. Adjunktus, docens, professzor, ilyesmi. Egyetemen meg úgy tanít gondolom, hogy ott marad PhD után. Nem hiszem, hogy ők állásinterjúkon keresnének utánpótlást.
2010. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta és kb kihalásos alapon megy, szóval ilyenre nem lehet alapozni, hogy x majd az lesz.
2010. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De ha jól tudom, olyan is tanít, akinek még nincs meg a phd-je, nem? Legalább is nekem volt ilyen tanárom, velem egyidős volt a srác :) Vagy ő nem egyetemi tanár, csak tanársegéd?
2010. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is tanított egy másodéves. De konkrétan a kérdéseben szereplő egyetemi tanár titulusig elég sok mindent le kell tenni az asztalra. Nem mindenki egyetemi tanár, aki ott tanít.
2010. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
pl miket:
2010. júl. 27. 21:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan az összes lépcsőt, de biztos utána tudsz keresni. Phd, mondjuk 8 év, utána tanársegéd, szerintem legalább 3 év, adjunktus, docens, professzor. Persze ezek közben folyamatosan publikálni kell, kutatni.
2010. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A fiatal tanárok azok a doktoranduszok, épp a doktorit teszik majd le. Nem sok órát szoktak kapni, egy két csoportot megkapnak, hogy tartsanak gyakorlatot, zh-ra bejönnek felügyelni, meg írásbeli vizsgára, de még nem szóbeliztethetnek.
2010. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk, matek szakon, szerintem a PhD-sok több órát tartanak, mint a docensek...
2010. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyetemi oktató egy PhD-hallgató is lehet, sőt manapság sajnos már egy felsőbb éves is. Az egyetemi tanár az a professzor, ahhoz elvárás az akadémiai nagydoktori cím.
2010. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Így van, viszont megkérdezhetem, hogy Neked miért sajnos az, ha valaki diákként tart órát az egyetemen? Én is szeretnék.
2010. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!