Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi tanár hogy lesz...

Egyetemi tanár hogy lesz valaki mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 21:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy valaki egyetemi tanár lehessen, nem szükséges akadémiai doktori cím (az annak a feltétele, hogy akadémikussá választhassák). Az egyetemi tanári címnek a habilitáció a feltétele, amit az egyetem adományoz, hasonló módon a PHD-hoz.
2010. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
szóval 5évig tanulok az egyetemen azon a szakon amit választok és 5év után diplomázok majd maradok phd-zni és akkor elszekegyetemi tanár?
2010. júl. 28. 13:03
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy szükséges a nagydoktori, hanem hogy _elvárás_. Legalábbis közel kell lenni hozzá. Az egyetemi tanárokat egyébként a köztársasági elnök nevezi ki, nem az egyetem.


Tegnap esti kérdező: minél több hallgató tanítja az alsóbb éveseket, annál csekélyebb a színvonal, mivel nekik nincs olyan rálátásuk a tárgyukra, mint egy diplomás szakembernek. Egyúttal ez az egyetemek lezüllesztésének a jele is, ugyanis azért van, mert nem tudnak annyi oktatót megfizetni, akik az összes órát megtartsák. Régen is volt egy-egy demonstrátor, akik tartottak 1-2 órát, de ez volt a kivételes, és az oktatók többsége legalább tanársegéd volt.

2010. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ. Én matek szakon voltam elsős, volt egy alapozó tárgyunk, egy rendkívül felkészült másodéves srác tartotta, látszott rajta, hogy órákat készült minden gyakorlatra. Azt hiszem, megtiszteltetésnek vette.

Másrészről a docensek meg úgy vannak vele (amiben igazuk is van), hogy ők már elég sok mindent letettek az asztalra ahhoz hogy, átlagos képességű emberekkel foglalkozzanak. Tudod hány órája van egy docensnek pl? Heti 9-10...

2010. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!