Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják, hogy a bölcsész...

Miért mondják, hogy a bölcsészetnek semmi értelme?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy csomó helyen azt hallani, hogy ki lehet törölni vele a se*ed. Miért mondják ezt? Egyáltalán mit foglal magába?

2020. ápr. 22. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Ha azt se tudod, hogy mi az, akkor miért nem nézel utána? :-D Azt várod, hogy más guglizza ki neked itt a gyk-en???


LOL

2020. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Azért mondják, mert ha teszem azt valamilyen indíttatásból elmégy és filozófus szakot elvégzed, akkor a munkaerőpiacon senkinek nem fog kelleni egy emberke aki napi 8 órában filozofál. Általában az olyan emberek mennem az ilyen filozófia, szabadbölcsészet és hasonló szakokra, akik amúgy csak így lézengeni akarnak és nagy általánosságban semmi céljuk. Persze más ha az embernek már van egy keresőképes diplomája és csak érdekli ezért szeretné tanulni.

Ha engem kérdezel mindenki tanuljon valami olyat először, ami hoz is neki kenyeret az asztalra és nem valami felesleges büfészak.

2020. ápr. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem feltétlenül haszontalan a bölcsészet.

Például a tanárok is bölcsészek, tény, hogy nem éppen milliós fizetésük van, de ők tanítanak téged.

Valamint a pszichológusok is bölcsészek.

2020. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor tulajdonképpen ezen a két foglalkozáson kívűl csak egy “dísz” tárgy?
2020. ápr. 23. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az a baj, hogy sokan csak a "bölcsész" szót ismerik, miközben a bölcsész egy csomó mindent takarhat.


Bölcsész a történész, aki lehet az MTA-ban dolgozgat vagy egy egyetemen oktat a jogászoknak jogtörténetet, a közgazdászoknak gazdaságtörténetet stb.


Lehetnek latintanárok, akik az orvosoknak, jogászoknak tanítják meg a latin nyelv alapjait.


Lehet még tolmácsok, fordítók, akik vagy irodákban vagy szabadúszóként dolgoznak.


Ott vannak még a régészek, egyiptológusok, asszíriológusok, klasszika-filológusok, akik foglalkoznak a múlt emlékeivel, képesek azokat elolvasni ( hieroglif, ékírásos szövegek stb. ) és feldolgozni azokat.


De bölcsészek a könyvtárosok is, akik szintén ott vannak a legkisebb településen is ahol létezik könyvtár.


Vannak olyan helyek, ahol a kommunikáció szakosok is a BTK-n belül vannak, ők később szóvivőként, PR oldalon tudnak elhelyezkedni vagy újságíróként - már ha ilyen létezik még Magyarországon - .


De már a fentebb említett pszichológusok is bölcsészeknek számítanak, ahogy az andragógusok vagy oktatásszervező pedagógia végzettségűek.


Az a legnagyobb probléma szerintem, hogy sokan valamiért a bölcsészethez csak a filozófiát vagy a szabad bölcsészetet társítják, miközben ez egy nagyon-nagyon szerteágazó dolog. Ahogy a mérnök szó is jelentheti valakinek a villamosmérnököt, másnak pedig az élelmiszermérnököt vagy vadgazda mérnököt, úgy a bölcsészeknél is nagyon differenciálódik ez az egész.

Hogy a fentebb említett szakmák fontosak-e? Döntse el mindenki, de szerintem tanulni mindig hasznos, mert a tudás nem vész el.

2020. ápr. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Egyrészt mert egyszerűek, másrészt mert egy mérnöki, vagy szakmunkával általában kézzelfogható értéket lehet előállítani. Ezt azért megfizetik - vagy legalábbis most az ínséges időkben nagyobb eséllyel tartod meg az állásodat/megélhetésedet villamosmérnökként, mint pszichológusként.
2020. ápr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsészetnek csupán gazdasági, materialista szemmel nézve nincs értelme, és még akkor is csak egy részére igaz ami a szabadbölcsészet és filozófiában ki is merül.

Ahogy már írták, nagyon nagy területet jelent az hogy bölcsészet.

Nem lehet (és nem is kell) hogy mindenki mérnök, orvos meg jogász legyen. Mert bár igaz hogy ők többet keresnek a jelenlegi piacon, de szükség van a humános végzettségű emberekre is.

Azért mondják hogy kitörölheted vele a hátsód, mert konkrét szakmát nem ad (és figyelem, most csak a szabadbölcsészet és filozófiáról beszélek. A többi bölcsész szakon végezve elég egyértelmű pályát lehet bejárni) és aki nem leleményes, az valóban nem fog tudni vele mit kezdeni. Ez a két szak nem olyan hogy végzősként és diplomázás után dézsából öntik az állásajánlatokat. Na de viszont tanárként, tolmácsként, fordítóként (nyelvszakosok), pszichológusként, stb. simán el lehet helyezkedni minden probléma nélkül. Meg az egyetemen is lehet maradni oktatni.


Tedd fel magadnak a kérdést: miért tanulsz? Azért hogy legyen egy szakmád, és legyen benne egy jól fizető melód életed végéig, vagy azért mert ténylegesen érdekel a terület?

Meg amúgy meglepő, de a szabadbölcsészet és filozófia kifejezetten nehéz szakok. Nem lehet azokat csak úgy elvégezni mint ahogy az urban legend tartja.


Mondom ezeket úgy, hogy végzős villamosmérnök hallgató vagyok.

2020. ápr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!