Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újságírónak készülök,...

Ha újságírónak készülök, melyik szakra érdemesebb jelentkeznem? Média és kommunikáció vagy magyar?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok, aki valamelyikre jár?

Melyik adna többet írás szempontjából?



2020. ápr. 23. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, milyen témában akarsz írni. Lehet, hogy egyik sem megfelelő.
2020. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fejtsd már ki, hogy mire gondolsz. :D Vagy ezt csak így légből kaptad?
2020. ápr. 23. 16:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Kommunikáció és médiatudomány. Van kifejezetten újságíró specializàciója.
2020. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy van. Viszont nem tudom, hogy mennyire éri meg, ugyani nagyon magam pontszám kell a bekerüléshez. Magyarra jóval kevesebb, és onnan is kerülnek ki azért újságirók.

De köszi a választ!

2020. ápr. 24. 20:35
 5/12 anonim válasza:
100%
Én is újságírónak készülök, és magyar szakra jelentkeztem :) A média és komm. nagyom divatos lett mostanában, azert olyan magas a pon. Szerintem nem éri meg, nagyon sokan járnak oda, és mégsincs tele jó újságírókkal az ország:) Tobbet ér a magyar szak, ha gyakornoknak is elmész. Persze engem érdekel a kulturális újságírás, ha a politikai erdekel, akkor jobb a politológia. De tény, hogy ezek önmagukban nehezen piacképesek.
2020. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Technikai dolgokat illetően talán a média és komm... talán többet tud adni, talán protekciót is könnyebb szerezni de ha mélyebb tudásra vágysz én a magyar szakot jobban ajánlanám. Az SZTE-n van kreatív írás specializáció pl.
2020. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én a Debreceni Egyetemre fogok menni.

Kezdek a magyar szak felé “húzni”. :)

2020. máj. 31. 17:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2020. máj. 31. 17:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha gazdasági újságíró akarsz lenni, akkor közgáz. Ha közéleti, akkor politológia, jog, antropológia, ilyesmi. Ha nem tudod, akkor legyen komm. vagy magyar.
2020. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem szeretnék egyikre sem menni azok közül, amiket fent említettél, abból a prózai okból, hogy nem érdekelnek.

Sportújságíró vagy kulturális újságíró szeretnék lenni.

2020. júl. 5. 05:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!