Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Specializációk, minorszakok,...

Specializációk, minorszakok, egyetemek? Ha értesz hozzá írj, ez fontos nekem!

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok jó a hivatalos dolgokban, és szükségem van külső segítségre hogy tisztázva legyen számomra az egyetemi struktúra, a menete. Félek hogy rossz szakot, egyetemet választok, és ez miatt nem érhetem el a célom.


A nyelvet szeretném fejleszteni, írni szeretnék vagy újságíró, marketinges, vagy akármiként, akár angolul is.

Az anglisztika szakra könnyen bejutok, ezért arra jelentkeztem, viszont minor szak és a specializációkkal van gondom.


Például az Egri egyetemen azt írják, hogy anglisztika vagy amerikanisztika specializációt lehet választani. Ezt nem értem, hisz nem anglisztika az egész szak? Hogyhogy ez specializáció, amikor máshol üzleti angol a specializáció például?


Kommunikáció és média szakot szeretném minornak. Ehhez vannak feltételek? Működhet? A kommédia szak mesterképzéseit végezhetem BA után? Tehát, a kommédia szak lehetőségeit kihasználhatom úgy, mintha az egész szakot tenném le? Magyar szakot is le lehet tenni minornak, vagy ez egyetemektől függ?


Csak elrejtve olvastam szövegeket, például azt hogy lehet minorszakként választani a magyart. De nem találok tájékoztatót vagy valami egyértelmű kiírást (de tudom, én vagyok a béna), hogy melyik más szakoknak választható ez minorként.


De még jobban tisztázom a kérdésem: Aggódok nagyon, mert a hivatalos világot úgy ismerem, hogy ha valamit nem tudok hamar, és nem intézem el egyből, akkor a következményei súlyosak lesznek. Ezért félek hogy valamit akarok, de mégsem lehet 1000 ok miatt, vagy kihagyok valami jó lehetőséget.


Köszönöm szépen a segítségeteket. Privátban is nyugodtan írjon aki szeretne bővebben is segíteni, örülnék neki.



2020. jan. 9. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az anglisztika és az amerikanisztika nem kifejezetten specializációk, hanem inkább szakirányok (tudom, hogy pl. az Eltén is specializációnak hívják őket, de nálunk Szegeden szakiránynak, szerintem így tisztább is, hogy nem ugyanaz). Az a különbség, hogy anglisztikán brit, amerikanisztikán amerikai irodalommal, kultúrával, történelemmel kapcsolatos óráid vannak, de ezen óra kivételével együtt van az egész szak, nincs más különbség.

Ha jól tudom, a néhány nyelvszak kivételével egyik minornak sincsen előfeltétele, és mesterre is mehetsz utána. Ha van magyar alapszak, akkor 99 százalék, hogy van magyar minor is.

Ha BTK-s vagy, akkor a saját szakod kivételével bármelyik szakot választhatod minornak.

Írj még nyugodtan, ha van kérdésed! :) Remélem, érthető voltam.

2020. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!