Radiográfus vagy ápoló?

Figyelt kérdés

Bejelöltem a DE-ÁOK (Debreceni Egyetem Orvosi diagnosztikai analitikus szakát), illetve a ME - EK (Miskolci Egyetem ápolói szakát)

Mind két szak nagyon tetszik, nem tudok dönteni. Esetleg tudtok tanácsot adni, hogy melyik nehezebb/könnyebb, melyik keres jobban, melyikkel járnék jobban, ha azt választanám stb.

Persze tudom ez egyén függő, csak véleményt kérek, hogy ti mit gondoltok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 27. 14:34
 1/3 irénke11 válasza:
100%
A diagnosztikai analitikus jobban keres, és amennyire é látom "könnyebb" is, nem olyan fárasztó viszont nagy odafigyelés és koncentráció kell hozzá, fejben nagyon ott kell lenni. Az ápolókat nem annyira becsülik meg viszont kemény meló nagyon. Főleg az éjszakázások, egy huzamban két műszak... és irtó nagy felelősség van rajtad. (én a kórházban vagyok gyakorlaton radiológián is voltam nekem személy szerint ez sokkal jobban tetszett, mint az ápoló ahol osztályokon voltunk.)
2020. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ápolónak tanulnék. Én is az vagyok, 8 éve. Nehéz munka, de a betegektől, hozzátartozóktól kapott "pozitív visszacsatolások" miatt megéri, erőt adnak. Persze nem való mindenkinek, de ha másokon szeretnél segíteni, akkor ezt ajánlom. Lehet sok pénzt keresni, igaz nem az állami kórházakban. Miskolcon egyébként is sokkal jobb a diákélet.
2020. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2020. ápr. 30. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!