Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi képalkotó diagnosztikai...

Tothmilo kérdése:

Orvosi képalkotó diagnosztikai analitikus (Bsc) alapszak-vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tizedik évfolyamos középsulis tanuló vagyok Budapesten, s már egy ideje futottam bele az OKDA alapszakba...Megpróbáltam és pontosabban is körüljártam a szakot és a hivatást is, nagyon tetszik az egész. Radiográfia specializáció érdekelne, azon belül is a sugárterápia. Sok mindent megtaláltam a munkával kapcsolatban fent a neten, illetve itt is, azonban sajnos magáról a képzésről és szakról nem. Érdekelne esetleg, ha van valaki, aki ezen a szakon tanul, milyen tapasztalatai vannak eddig? Mennyire volt nehéz a bekerülés és a bemt maradás? Illetve felvételi követelmény között láttam nem szerepelt, emelt szintű kémia/fizika/biosz érettségi, aminek azért örültem...de gondolom a ráépülő tárgyakat emelt (középiskolai) szinten kezdik el bevezetni...? Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 1. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ide adtam be a jelentkezést. Szintén RAD érdekel.

A RAD. specializáció 4 helyen van az országban. Pécsett (nem tudom hova van kihelyezve de a PTE-hez tartozik), Miskolcon, Debrecenben és Pesten (Semmelweis). Az utóbbin csak levelező képzés van.

Ezek közül Debrecenbe kell a legtöbb pont (legutóbb ha jól emlékszem 390 körül volt), és ott több specializáció is van.

Én Miskolcra adtam be, ott csak RAD van.

Vannak ismerősöm aki erre a szakra jár és ő nagyon szereti.

Amúgy véleményen szerint jó kis szak, eü-ben mindig lesz munka. Elég sok lehetőség van, akár magánba is lehet menni. Külföldön meg kifejezetten jól fizetnek.

Amúgy elvileg a RAD-on eléggé nyomatják az anatómiát.

2020. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a PTE-s Kaposvárra van kihelyezve
2020. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat, igaz ezekről már tudok, de köszönöm nektek:)...Leginkább abban vagyok bizonytalan, hogy milyen szinten kell tudni a fizika, kémia, biosz tárgyakat. Láttam ugye, h nem elvárás az emelt szint, de a bevezető első félévben az orvosi kémia és hasonló tárgyak gondolom emelt szintről indulnak. Valaki erről esetleg tudna többet mondani?
2020. ápr. 1. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Kémia eléggé kell.

És radnál lesz fizika is.

Amúgy szerintem egy erős középszinttel nem lesz gond :)

2020. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Én a Semmelweisen tanulok radiográfiát lassan egy éve. Az anat és az élettan kicsit húzós tud lenni, ha szigorú tanárt kapsz ki, de alapvetően nem arra hajtanak a tanárok, hogy buktassanak. Bekerülni nem nehéz, és bent maradni sem, ha erőt vesz magán egy kicsit az ember. Kémiából és fizikából nem hátrány, ha nincs emelted (pedig eléggé nyomatják őket, nekem ebben a félévben a fizikám 6 kredites), bioszból viszont szerintem megéri emeltet tenni. Nekem eddig nagyon tetszik a szak összességében. Ezelőtt a BME-n voltam egy félévet, és hatalmas a kontraszt: a BME-n arra játszanak, hogy "hulljon a férgese", a SOTE-n viszont teljes szívből át akarják adni a tudást mindenkinek.

Keresni Magyarországon viszont nem annyira lehet ezzel a szakkal, max magánban.

2020. ápr. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek:) #5 ha nem zavarna, feltehetnék neked egy pár kérdést privátban is?
2020. ápr. 3. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én a debreceni OLKDA képzésről tudok mesélni bővebben. Ha érdekel, írj privátban. :)

2020. ápr. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!