Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Nektek fontos,...

Egyetemisták! Nektek fontos, hogy a tanárok ismerjenek és megjegyezzenek titeket?

Figyelt kérdés
Én olyan típus vagyok, aki megteszi, amit tennie kell és törekszem arra, hogy minél jobban teljesítsek. Ugyanakkor nem vagyok egy kimondottan törtető fajta és sosem voltam olyan "kiskedvenc" típus sem. Mindig úgy voltam vele, hogy ha mindent rendesen megcsinálok, bejárok az órákra, jegyzetelek, tanulok stb., akkor baj nem lehet. Ha van valami kérdésem stb., akkor nyilván én is beszélek a tanárral, de ennyi. Viszont vannak olyan szaktársaim, akik minden óra után odamennek beszélgetni a tanárokhoz, rendszeresen járnak a fogadóóráikra, pluszban írnak mindenféle esszéket és azokat is mindig viszik nekik, hogy nézzék meg stb. Nem a legjobb tanulók, viszont őket így megjegyzik a tanárok és sokszor olyan mintha teljesen másképpen viszonyulnának hozzájuk, többet segítenek nekik stb., ami mindenképpen előnyükre válik szerintem.
2020. ápr. 27. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nem igazán Főleg hogy kb 1-2 félévente új tanáraim lesznek 😃
2020. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy is! Akkor kiszúrják, ha nem ülünk bent az előadáson! Jobb under the radar maradni!
2020. ápr. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem, sosem volt bennem ilyen nyalozós kényszer. Így is ismertek, amennyiszee voltsm vizsgázni
2020. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

Nekem az a különösen fontos, hogy minél kevésbé jegyezzen meg. Úgy nagyobb az esély a személyeskedésre, rossz napunk van, akármi miatt megutál, aztán annyi a félévnek. Épp ez a jó az egyetemen a középsulihoz képest, hogy el lehet vegyülni.

Ha több százan vagytok, akkor nagyobb eséllyel marad el más is a házival, és többen vannak, akik szenvednek a tárggyal, így nem kell félni, hogy te leszel a legrosszabb.


Viszont azok, akik külön szorgalmit csinálnak és odamennek a tanárhoz, tegyék nyugodtan, engem nem zavar, az sem, ha előnyükre válik. A szorgalom és kitartás mindig dicséretre méltó akkor is, ha esetleg nem olyan okosak és jó tanulók.

2020. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk igazából bőven érződik a különbség, mert nem vagyunk annyira nagyon sokan (van, hogy előadáson is fel vagyunk bontva több csoportba) és eleve inkább 10-15 fős szemináriumaink vannak, a tanárok is többször tanítanak minket. Szóval azért arcra általában felismernek, valaki a nevünket is tudja és a többség szokott köszönni is, de így az is elég egyértelműen látszik, hogy ki a befutó és ki nem. Engem sem zavart egy ideig (mondjuk én ilyenektől nem is tartottam soha, hogy pl. észreveszik, hogy nem vagyok ott vagy nincs házim, mert ezt alapból vezetik, így kiderül és megbuktatnak, ha nem teljesülnek a követelmények), de már kezd zavarni, mert olyan mintha azt gondolnák, hogy mi csak úgy ott vagyunk, nem érdekel, nem foglalkozunk vele stb., nem is fordítanak ránk annyi figyelmet mint a többiekre. Szóval hiába járok be minden órára, hiába csinálok meg minden feladatot, hiába tanulok, hiába vannak tök jó jegyeim, én egy senki vagyok, mert nem járok be a fogadóórákra, vagy nem maradok ott órák után beszélgetni stb. Míg akik mindig odamennek a tanárokhoz, ők sokkal több személyre szabott segítséget kapnak, elhívják őket előadásokra, adnak nekik plusz anyagot, megállítják őket a folyosón, felhívják a figyelmüket ösztöndíjakra stb., stb., és ezt picit irigylem tőlük. Ugyanakkor én szerintem nem tudnám ezt csinálni, mármint nem vagyok ilyen nyomuló típus és én sokszor nem érzem őszintének, amit ők csinálnak.
2020. ápr. 28. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog, ha egy oktató ismer a későbbi évekre gondolva. Pl, ha valaki doktorira szeretne menni vagy esetleg az oktató a "kinti világban" is nagy névnek számít a szakterületén. És ezt annak ellenére mondom, hogy én annyira nem vagyok nyomulós, hogy volt olyan szemináriumi élményem, hogy rajtam kívül mindenkinek tudta a nevét az oktató, aki már a sokadik tárgyat tartotta nekünk. Azért az egy picit ciki volt. És nem arról van szó, hogy ne érdekelne a szakterülete, csak egy kevésbé beszédes lány vagyok.
2020. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!