Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Mi legyek ha nagy leszek? "...

"Mi legyek ha nagy leszek? " Lehetőleg olyanok írjanak akik már főiskolára, vagy egyetemre járnak, ill. végeztek. (Szóval tapasztaltak)

Figyelt kérdés
Eddig mindig volt elképzelésem, de most, hogy közeleg a döntés ideje, nincs semmi ötletem :S Most szept.-ben kezdem a 10.et gimiben. Szeretem a törit, az angolt, a bioszt, de azért orvos nem lennék. Valami olyan érdekelne, ami nem irodai papírmunka, változatos és élvezhető. (Mellesleg jól is keres)[Régen ezekérdekeltek: ügyvéd, csillagászat, paleontológia, egyiptológia, lakberendező]
2010. júl. 28. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én nyomdamérnök leszek, de engem mindig inkább a fizika érdekelt, emellett kreatív vagyok, szeretek rajzolni. ez a munka is elég kreatívnak mondható, mármint egy része. de ha nem vagy reálos, akkor neked ez kicsit nehezebb szak lenne, de megtanulható, ha idő közben elkezd érdekelni. más szakmához nem tudok hozzászólni, nem is akarok, mert amihez nem értek, abba nem pofázok bele.
2010. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

most, hogy közeleg a döntés ideje...hát, szerintem még nem igzán közeleg, végülis még van kb két és fél éved, nem kell görcsölni, én most kezdem a 12.-t, még én se tudom, és sokan vannak még így...

szerintem kár ezen rágódnod, még van idő

2010. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát annyiban kéne eldönteni időben, hogy nem mindegy, hogy mi lesz az 5. érettségi tárgyad, mert minden szak más tárgyat kér.
2010. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár a kérdésből nem derül ki, hogy fiú vagy lány vagy e, de én szülésznőnek fogok tanulni szeptemberől. Ez azért elég női szakma:) Én is nagyon szeretem a bioszt, szívesen lennék az egészségügyben, de az orvosira nem vettek volna fel. Így ezt választottam:)
2010. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. És a bioszt "csak" annyira szeretem, hogy vérrel nem igazán dolgoznék...


Am meg nekünk 10 évvégén vizsga van, ami eldönti hogy miből vesszük föl a faktot. Tehát ha a vizsga 3-as v annál rosszabb, nem lehet a tárgyból fakultálni. Szóval ezért lenne fontos most ráálni a tantárgyra...

2010. júl. 28. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Már nem az, de ahova jársz, ott elég köcsög a rendszer szerintem. Már 10.-ben döntés elé kényszerítenek? Én 12.-ben döntöttem, és ott ismertem meg az NYME-GEO-t, ahol geoinformatikus szeretnék lenni. Ráálltam a matematikára, az informatika könnyen ment, és szeptembertől megyek oda. Én azt tanácsoltam volna, hogy majd 12.-ben végleg eldőlhet, de szerintem itt kezdj el nézelődni, mert így egy fokkal bonyolultabb a dolog:


[link]


Mindenképpen a saját belátásod szerint dönts, azt tanuld, amit szeretnél. Mindenesetre, én ajánlom a geo-t, mivel környezettannal is foglalkozik, de sok lesz a matematika. :)

2010. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség:

[link]


alapképzés = főiskola

osztatlan = egyetem

mesterképzés = ez majd főiskola után, egyetemi szintre növeli a főiskolai diplomát.


egyetem 5 év, főiskola 3.5 +2 év mesterképzés, szóval nagyjából ugyanakkor végzel. Persze annyira én se értek ezekhez a dolgokhoz, mindenesetre sok sikert.

2010. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapkepzes-Bsc diploma (egyetemi) utan, szinten mehet mesterre, azaz Msc kepzesre, utana meg Phd.


Kedves elozo nem ertem, amit irsz...Te meg a Bolognai elott vegeztel, ugye?


Kerdezo, van a felvi oldalon egy palyaorientacios tanacsadasi jelentkezesre lehetoseg. Probald meg, de ha jol tudom mashol is csinalnak ilyet.

Amugy meg raersz meg es nem csak a fakultacion lehet felkeszulni erettsegire, az ne befolyasoljon.

Sok sikert!(:

2010. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, óriási nagy segítség volt ez a link! <3
2010. júl. 30. 21:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne szivezz tanujj egyidosok vagyunk en a Elte-Ppk-ra mekk:D:P
2014. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!