Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai Rendszergazda...

Informatikai Rendszergazda technikummal hova tudok menni doglozni rendszergazdán kivül?

Figyelt kérdés
Főiskolai diploma nelkul igy technikummal általános iskolai infó tanár vagy szaktanár lehetek vagy egyáltalán milyen lehegőségeim vannak 3hét mulva vizsgázok és nem tudom hova tovább

2020. ápr. 28. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg egyébként igen, lehetsz óraadó egy érettségivel és OKJ-val.


Ismerek is olyan személyt, aki egy informatikai szakgimiben tanít diploma nélkül, csak egy felsőfokú programozói tanfolyamot végzett az érettségi mellett. (Ez a programozói OKJ szak egyébként megszűnt, valahol a késői 90-es években létezett).

Viszont neki a tapasztalat kiváltotta a többit, ezért óraadó pozícióban adhat órát.


Bár eléggé lehetetlennek látom, hogy most azonnal taníthass egy középsuliban az OKJ-d elvégzése után. Valami tapasztalat minimum kéne, és akkor ilyen esti rendszergazda tanfolyamok oktatására lehet felvesznek ha nem találnak mást.


Egyébként az informatika bármely területén elvárt a diploma. Ha lenne egy (nem tanári) BSc infós diplomád is, akkor simán felvennének óraadónak sok suliba.


A jelen esetedbe azt tudom mondani, hogyha az OKJ-ddal akarsz elhelyezkedni, akkor olyan munkákat tudsz betölteni a rendszergazdán kívül, mint például a számítógép szerelés és karbantartás, esetleg eladó egy műszaki boltban, vagy akár a mediamarkt-ban..

De miért választottad ezt a szakot, ha rendszergazda nem akarsz lenni?

2020. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akarok mert érdekel csak hallotam olyat hogy abba az iskolába ahol járok vannak olyan szaktanárok akik csak szakközép iskolai végzettsége van és régóta ott tanit és ezért kérdeztem utána és nem sak szakkozepre gondoltam akár általános iskolába is
2020. ápr. 28. 19:01
 3/6 anonim válasza:
#1 Nem igazán vagy tisztában a dolgokkal, az 54-es kódszámú rendszergazda képzésen hálózati, szerver üzemeltetési, adatbázis kezelési ismereteket sajátítasz el elég komoly szinten. A számítógép szerelésnél és eladásnál kicsit komolyabb szintű tudást ad...
2020. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 "elég komoly szinten"


:DDDD

Mesélj még. Várj kitalálom, te is egy okj-s "informatikus" vagy.

Ha olyan komoly lenne ez az általad említett okj, akkor nem is tanítanának egyetemen sem az adatbázisokat sem a hálózatokat, szervereket, mert az okj mindent megtanít, nem?

Mondjuk nem tudom neked mit jelent az adatbázis, mert nem mindegy, hogy például mysql/sql vagy Microsoft Access. Mert az utóbbi gyerekeknek való. (Egy angliai egyetemi oktatómat idéztem az utolsó mondattal)


Meg azt a tényt se engedjük el, hogy ettől függetlenül a rendszergazda az nagyjából az utolsó előtti a sor alján az IT munkák között, megelőzve a számítógép szerelő karbantartóit. A fizetés meg kevés helyen ugri meg a minimálbért, ami nagyon érdekes, mert az elmondásod szerint minden nagyon komoly szinten tanultok.

2020. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ilyennel hogy Acces meg Kompozer meg Sharepoint ilyen szarságokkal nem èlek csak SQL meg notepad++
2020. máj. 27. 20:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Sqlbe phpmyadmint használok általában
2020. máj. 27. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!