Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni, ami nem...

Mit érdemes tanulni, ami nem diplomás képzés, de keresett szakmát ad, és el lehet vele helyezkedni külföldön, elsősorban Nyugat-Európában?

Figyelt kérdés

Programozónak lehetséges ilyen formában tanulni, vagy mindenképpen kell a diploma? Melyik képzés adna használható tudást?

Önköltséges képzés jöhet csak szóba, így kérem a turbómagyarok megjegyzéseikkel kíméljenek, miszerint az ő adójukból tanulnék, aztán pedig elárulom a hazát. Nem erre vagyok kiváncsi. Köszönöm előre, aki érdemben válaszol.



2020. ápr. 29. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Diploma nélkül még itt-ott akár el tudsz helyezkedni belföldön valami mezei programozóként, de a ranglistán való lépcsőzgetés nehézskes lesz.

De ha mindjárt Nyugat-Európa a cél, akkor a BSc az minimum elvárt. Talán még az interview-ig sem jutsz el, főleg hogy nincs legalább egy 5-10 éves programozói tapasztalatod.


Ha végül az egyetem mellett döntesz, akkor a 3+1 informatikai alapképzésből mindegy melyiket választod, amelyik tetszik. Mind a gazdinfó, mérnökinfó és a proginfó is teljesen megfelel majd az elvárásaidnak, ha nyugat a cél. A diplomán kívül meg majd az számít úgyis amit te hozzáteszel.

2020. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt választ.

Kiváncsi vagyok más szakmákra is, nem csak a programozás jöhet szóba, csak az jutott eszembe elsőre, mint nagyon keresett szakma manapság.

2020. ápr. 29. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő, hegesztő.
2020. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És egy nőnek?
2020. ápr. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!