Milyen karra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11-es földrajz, történelem és matek fakton vagyok. A Corvinusra szerettem volna jelentkezni, nemzetközi tanulmányok karra, de utánanéztem mik a hallgatók véleménye a karról és, mint kiderült nem igazán lehet elhelyezkedni

még diplomával sem.


Érdekel a világ politika és a társadalomtudományok. Angolból van egy felsőfokú nyelvvizsgám, német a második nyelvem viszont az maximum A2-es szinten "beszélem" .



2020. ápr. 29. 10:06
 1/4 anonim válasza:

Földrajzzal jelentkezhetsz geográfusnak(Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar

Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar

Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Kar

Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar

Nyíregyházi Egyetem

Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar),matek-földrajzzal biztosan találnál egy természettudományi szakot.Aztán esetleg,nem vonzó tudom,föci-matek,föci-töri szakos tanár.Matekkal és törivel közgazdaságtudomány.Matek-föci kombinációval agrár képzési terület.Pontosabban földmérő és

földrendező mérnöki,vidékfejlesztési

agrármérnöki,mezőgazdasági és

élelmiszeripari

gépészmérnöki,élelmiszermérnöki.Attól függ melyik érdekel leginkább,mert akkor olyan szakot kell választani.Az angol felsőfokú pedig mindenhol jól jön.Remélem tudtam valamit segíteni!

2020. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
NKE államtudomány vagy nemzetközi igazgatás, biztonság-és védelempolitika
2020. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Most fogok végezni Nemzetközi Tanulmányokon :)

Az nem tud elhelyezkedni, akik nem beszélnek jól nyelveket, és csak magolni tudnak. Emellett jó, ha csinálsz hozzá mestert, mert addig valóban jóval kevesebb dolgot tudsz az alapdiplomáddal kezdeni, ha nincs ismeretséged. Tehát ellehet helyezkedni, emiatt ne aggódj.

A corvinusról annyit,hogy a híre jobb jelenleg mint az oktatása. A tanárokról nem hallottam annyira jót azoktól, akik ott vannak nemzetközin.Ezért nekem se ajánlották.

Itt amúgy nem a kar számít, hanem a szak...nem?

Én most mesterre az NKE-t jelöltem meg, mert tetszett a tanárok szakmaisága.

Egyébként sokan azt gondolják, hogy ezek büfé szakok, semmire sem jók... nos ez mind az adott személytől függ. Ha elvégzi, és azt várja, hogy ő lesz az atyaúristen emiatt, akkor téved. Ugyan úgy kezdened kell magaddal valamit, tovább képezni magad. Mesterre, tanfolyamokra járni. Rengeteget olvasni és tájékozódni, szakmai eseményekre járni, ismerkedni..

Minden csak tőled függ.

2020. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Corvinus azért még messze jobb, mint az NKE. Az, hogy az NKEt nyomják ezerrel attól még nem lesz jó egyetem. Én a helyedben Corvinusra mennék valamilyen gazdasági szakra. Nemzetközi gazdálkodás elég jó szak, többe nézik mint a nemzetközi igazgatást.
2020. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!