Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai és szállítmányozás...

Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző OKJ-val milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 11:08
 1/1 VetDr ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de alább leírom a tapasztalataimat.


El lehet vele helyezkedni. Nekem ez is ez az OKJ van meg, és én már 5 éve ebben dolgozom egy multinál. Az már megint másik történet, hogy én nem annyira szeretem ezt a szakmát, de kinek mi.


Multikhoz is el lehet vele helyezkedni, de arra figyelj, hogy legyen egy stabil angol középfokú HASZNÁLHATÓ tudásod. A papír önmagában ugyanis nem elég, tudni kell alkalmazni is. Nem ismerlek, ezt általánosságban írom csak.

Ha van plusz egyéb nyelvismereted (alapfok is előny lehet, de inkább középfokúra gondolj), az előny a munkaerőpiacon. Főleg, ha ez egy "ritkább" nyelv, pl. japán, kínai, arab, lengyel, finn, stb. és nem a klasszikus német-olasz-spanyol-francia .


Ha esetleg ambiciózus vagy, és feljebb akarsz kerülni a sima ügyintéző posztból, nem biztos hogy elég lesz az OKJ. Nem tudom máshol hogy megy, de nekem hivatalosan vezetői posztot nem tudnak elintézni, bár nem látok a fejükbe, hogy ennek a hátránya most az OKJ végzettség miatt történik-e vagy sem.


Fizetés általában minimálbér felett van azért, de ne várj nagy csodákat, mégsem egy diploma. Nem ezzel leszel gazdag, az is biztos. Én ha javasolhatom, inkább diplomát csinálj. Sok idő, de hosszútávon kifizetődőbb. Szó szerint.


Szóval, amúgy piacképes, de önmagában nem elég ez az OKJ, kell mellé tanulni a nyelveket. És igen, direkt többesszámban írtam, több nyelvet érdemes, hogy "kapkodjanak" utánad.


Kellenek számítógépes felhasználói ismeretek is (MS excel, word, esetleg PowerPoint. Értsél minél több mindenhez, hogy piacképes maradj.



Még egyszer tömören válaszolva a kérdésedre: kisvállalkozások, multik. Itt lehet elhelyezkedni. Esetleg egyéb kis irodák, ahova nem kell olyan speciális tudás mint pl. könyvelő.


Remélem, tudtam segíteni.

2020. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!