Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki BsC után Műszaki...

Biomérnöki BsC után Műszaki Menedzser MsC?

Figyelt kérdés

Nem soká végzek Debrecenben Biomérnökként, de nem akarok Biomérnök Msc re menni, nem látom értelmét.

Alapvetően van-e értelme ennek az MsC-nek, vagy nem túl hasznos?



2020. máj. 2. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Az S nagy betű, nem a C. A "Science" rövidítése, nem "sCience"-é.


Szerintem az a leghasznosabb, ha elmész BSc után dolgozni. Én csináltam MSc-t (vegyészmérnök BSc+MSc), és nem volt sok értelme. Ha már csinálsz MSc-t, akkor érdemes nem a BSc-d kiegészítését csinálni, hanem valami újat. Akár lehet műszaki menedzser is, mondjuk ennek pont nincs sok értelme, mert a szaknak magának nincs sok értelme. A leghasznosabb MSc szerintem egy különböző, értelmes szak lenne, amihez sokmindent el tudsz fogadtatni a BSc-ből, pl. vegyészmérnök, környezetmérnök, stb. De még ennél is hasznosabb, ha elmész dolgozni, és akkor +2 év munkatapasztalatod lesz. Az többet ér, mint az MSc papír.

2020. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem is tudnék jobban egyetérteni az előzővel. De hozzátenném, hogy a kérdéskiírás is több hibát tartalmaz: nemsoká (egy szó), biomérnök (kisbetű).


Menj dolgozni, azzal jársz a legjobban, pláne, ha nem is akarsz MSc-re menni.

2020. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól megy a fizika, matek, muszaki dolgok lehet jobb lenne megpróbálnod egy gépészmérnök MSc-t.(nem tudom lehet-e menni arra igazad ból) Vagy valami gazdaságit, ha nem érdekelnek a természettudományok.

Van értelme a szaknak, de bem tudom Magyarországon mennyire van létjogosultsága, elég kevés a biotechnológiai beállítottságú cég. De már vegyészmérnökként is lehet tágabbak lennének a lehetőségeid.

2020. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!