Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit takar a Természettudományo...

Mit takar a Természettudományos Kar Biomérnöki Szakja?

Figyelt kérdés

Milyen erős ott a kémiai képzés?

Biológia érettségi elvégzésével mennyi esélyem van bentmaradni? A szervetlen kémiában nagyon nemvagyok otthon, de a Biokémia Szerves Kémiai részében otthonosan mozgok.

Emelt Biológia érettségi elvégzésével mit tanácsoltok a továbbtanulásra ? [reál beállítottságú vagyok]


2011. nov. 8. 23:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A biomérnök eredetileg a vegyészmérnökök egy speciális ágazata volt, amelyek a biotechnológiát alkalmazzák a vegyipari helyett, hogy tisztábban és olcsóbban állítsák elő az adott anyagokat. Éppen ezért az első félévben teljesen ugyanazokat a tárgyakat tanítják, mint a vegyészmérnököknek, az első félévben csupán a sejtbiológia az egyetlen olyan tárgy, amit a vegyészmérnökök nem tanulnak. Később ez az arány fokozatosan csökken. Az odáig rendben van hogy biológiából teszel érettségit, viszont a kémiát nagyon érdemes lenne tanulni. Főképpen a számításokat, és a szervetlen anyagok megnevezését( nos igen sajnos szervetlen is lesz), szervetlen kémia labor csak a második félévtől lesz, és szervetlen kémia is külön ekkortól lesz. Első félévben még csak általános kémia van. Bár ekkor már elég sokat számoltok. Én a Műszaki egyetemre járok vegyészmérnökire, de elég sok biomérnök hallgatót ismerek. De az, hogy máshol fogsz tanulni az nem jelenti azt, hogy más lenne a képzés, mert alapvetően így vannak elosztva a tárgyak. Amúgy a kémián kívül infót, közgazdaságtant és üzleti jogot is tanítanak majd. Hogy mi kellene Biosz érettségi mellé? Hát pl. molekuláris biológia, bár ott is kémiával indítanak alaposan ha jól tudom.
2011. nov. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!