Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes jelentkeznem, ha...

Hova érdemes jelentkeznem, ha pszichiáter akarok lenni és mik a követelmények a felvételire?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi Egyetem. Az elvégzése után szakosodhatsz.
2010. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Orvosi egyetem, SZOTE, SOTE, DOTE, POTE. Ha azt kérdezted, melyik egyetemet érdemes elkezdeni.
2010. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemeket sorrendbe tettem, legelső amire én leginkább járnék, legutolsó amire legkevésbé, de az is jó. (távolság is számít)
2010. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
OK.Köszi a válaszokat! Szóval akkor bioszból és kémiából vagy fizikából kell érettségiznem. A bioszt szeretem és tavaly 4-es voltam belőle,de a kémia nem a szívem csücske és csak 3-as voltam.A fizikával ugyanez a helyzet. Szerintetek érdemes így is megpróbálnom?
2010. júl. 30. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Emelt szintű érettségit kell tenned legalább az egyikből, és 90% fölötti érettségit produkálni. Duplázva az érettségi %-okat. És az egyetemen is lesz biológia, kémia.
2010. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs nyelvvizsgád, mind a 2 tárgyból érdemes emeltet irnod. Mivel 3-asaid vannak, dupláznod lesz érdemes, és így tényleg 85-90% felettit kell írnod!
2010. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Úgy írtad, mintha csak 3-asai lennének....Ráadásul alapesetben nem is nézik a fizikát, ha nem azokat jelölte be, meg a kémiát se (mármint a középiskolai jegyekből).


Szerintem fizika csak kezdetben van, valószínűleg kémia is, a biosz az, ami igazán fontos.

2010. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
3-asa volt meg bioszból 4-es, pár ilyen jegy már elveszi az esélyt a hozott+szerzettől orvosin
2010. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha pszichiáter szeretne lenni, mindenképpen valamelyik orvostudományi egyetemre kellene jelentkeznie. A diploma megszerzése után néhány évig rezidensnek kell lennie, és csak ennek letelte után szakosíthat pszichiátriára.

Minthogy írja, hogy egyik-másik felvételi tantárgyból hármasa is van, igyekezzen ezekez mielőbb kijavítani, mivel szerintem így vajmi kevés az esélye orvosegyetemre való bejutáshoz.

2010. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!