Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én magyar szakra szeretnék...

Ha én magyar szakra szeretnék menni, akkor tehetek történelemből emelt érettségit? A követelmények között szerepel.

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha szerepel a követelményeknél, akkor minek kérdezed meg? Nem megy az olvasott szöveg értése?
2011. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerepel a követelmények között akkor pont jó ha emeltet teszel belőle.

Akkor lenne felesleges ha nem lenne a követelmények között

2011. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megy a szövegértés, ha tudni akarod, csak egyik ismerősöm eléggé elbizonytalanított. Ő tanár és azt mondta ha magyarra akarok menni, akkor magyarból tegyek emeltet. Viszont láttam a felvi.hu-n, hogy többet is lehet választani (idegen nyelv is lehet) és ezért tettem fel a kérdést. Most már nem rezeg annyira az a léc, jövő héten beszélek is tanárnővel.
2011. szept. 3. 16:11
 4/12 anonim válasza:
100%

Ami a követelmények között van, abból bármelyikből tehetsz emeltet. Azt válaszd, ami szerinted könnyebben menne. Ha a magyarban elfogadják az idegen nyelvet és az szerinted jobban menne, akkor abból tegyél, vagy ha a töri jobb neked, akkor abból, rajtad áll.

De ha nem követelmény, akkor evidens, hogy abból nem teszel emelt szintű érettségit.

2011. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Angollal nem próbálkoznék, magyar tanárnővel már beszéltem, de azt mondta, korábban kellett volna elkezdeni a felkészülést, viszont sikerülne Nekem. Töriből már tavaly év vége óta "készülünk" tanárnővel. Még csak az alapfokú beszélgetés volt meg, meg a tudnivalók, a java majd csak most jön. A jelentkezést emelt szintűre mikor kell leadni?
2011. szept. 3. 16:39
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
nem tudod értelmezni a követelményeket, amik le vannak írva fehéren feketén, és magyar szakra akarsz menni.. ?
2011. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te meg csak kötekedni tudsz mi? Az érettségi előtt igenis tájékozódni kell. Mégsem mindegy, hogy miből teszek emeltet, melyik út a legnehezebb, vagy éppenséggel a könnyebb. Látom nagyon ráérsz! Menj inkább dolgozni vagy tanulni ha már segíteni nem tudod a kérdező embereket!
2011. szept. 3. 17:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg kettőnk közül inkább én menjek magyar szakra, mintsem Te, aki még egy mondatot sem tud megfogalmazni hiba nélkül.
2011. szept. 3. 17:50
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

úgy látom azt sem tudod értelmezni amit mondtam. ssenki nem mondta, hogy nem kell tájékozódni. ha annyit nem tudsz megérteni amit leírtam, akkor magyar szakon fél év után kibuksz. :D


amúgy ezzel a 'nem tudsz összerakni egy rendes mondatot' dumával azok jönnek akiknek nincs értelmesebb mondanivalójuk, nem fogom azt figyelni az interneten hogy minden kis szart helyesen írjak le.

2011. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy kifelejtettél egy vesszőt, és a Te szót sem nagy betűvel írjuk, tehát ásd el magad..
2011. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!