Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a 2020-as ponthatá...

Szerintetek a 2020-as ponthatárokat lejjebb fogják vinni?

Figyelt kérdés
Így, hogy nincs szóbeli, sokkal kevesebb pontja lesz kb. mindenkinek, ezért remélem, hogy lejjebb mennek a pontok idén, hisz így elég kétséges a bekerülési esélyem, és szerintem még sok mindenkinek.

2020. máj. 10. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában.

Egyrészt, a felvételi pontszámodat az érettségi százalékos eredményéből számolják, ennek következtében teljesen mindegy, hogy van-e szóbeli vagy sincs.

Másrészt, a felvételi ponthatárokat nem csak úgy hasraütésszerűen találják ki, hanem mindig a felvételizők pontszámától függ. Ha egy szakra 100 embert vesznek fel, akkor a jelentkezőket pontszám alapján sorrendbe teszik, és a 100. jelentkező pontszáma lesz a ponthatár.

2020. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól belegondolsz, valójában nem lesz senkinek sokkal kevesebb pontja. Hogy miért gondolom így? Azért mert eddig írásbelin ugye lett egy valamilyen eredményed.

Tegyük fel 60 pontot szereztél a 100 pontos vizsgarészen, mert általában 100 pontos a legtöbb írásbeli, bár vannak kivételek, ahol 120.

Na, ez a 60 pont abban az esetben, ha szóbeli vizsga is van, 40%-nak felel meg, mert 150 pontot érhettél el eddig, és 150-nek a 60 az a 40%-a.

Ezt a 40%-ot, vagyis a 60 pontot egy hibátlan szóbelivel 110 pontosra tudod felvinni. Ez 73% lenne ugyan, és valóban 13 ponttal több, mintha csak írásbeli lenne megtartva, mert akkor a 60 pont ugye 60%.

Azzal is érdemes viszont számolni, hogy valójában közel sem biztos, hogy max pontos szóbelit szerezne mindenki, mert bár sokak szerint engedékenyebbek a tanárok, azért szóbelire is tanulni kell nem keveset, és kicsit másabb is a jellege, mint az írásbelinek (nyilván). Szóval valójában nem sok pontkülönbség lesz szerintem, összességében sztem átlag 4-5%-kal, ha romlik az átlag. El is mondta amúgy, hogy nem fogják csökkenteni a felvételi ponthatárokat, mert azok egyébként 280 pontos minimum ponthatártól felfele maguktól alakulnak ki a jelentkezők pontjai alapján. Akkor van szívás, ha egy szakon mondjuk 380 pontnál van meghatározva az állami ponthatár előre, mint pl. orvosi, gyógyszerész stb. szakokon előre meghatározzák, mert ott tényleg az a 4-5% akár elég lehet ahhoz, hogy pont annyin múljon.

2020. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez attól is függ, hogy mennyien jelentkeztek az adott szakra. Pl. pszichológiára sokkal többen jelentkeztek, mint tavaly, így hiába vitték ott lejjebb az előzetes ponthatárokat, a végleges ponthatár szerintem nemhogy csökkenni, hanem kicsit emelkedni is fog.
2020. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Takumi ***** válasza:
92%
Szerintem pl.: fogorvosin/orvosin csökkenés lesz, mivel emelt biosz/kémián is elég sokan maxolták a szóbelit. Az írásbelit nézve a kémia szóbeli kimondottan könnyű. (remélem két 80% elég lesz :_D)
2020. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Remélem hogy csökkeni fog. Láttam egy olyan kérdést itt hogy csökkenhet-e 20 ponttal a ponthatár orvosin. Azért az abszolút irreális. Én abban bízom hogy 3 ponttal csökken. Ez inkább reális.
2020. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem fognak nagyon csökkenni a ponthatárok, esetleg néhány ponttal.


Ami talán érdekes eset, az a jog, mert minden egyetemen 80 főt vehetnek fel államira. Így vidéken, ahova többet vesznek fel, jogon szerintem csökkeni fog a ponthatár. Az eltén viszont, ahova 300 helyett csak 80-at vehetnek fel államira, a tavalyi 440 pont is tovább nőhet.

2020. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Lentebb biztos hogy nem lesz.Marad annyi mint tavaly vagy kicsit több lesz. Inkább tanultál volna mint hogy itt számolgatod a pontokat (Hátha bekerülök alapon). Egyetemen/Főiskolàn is tanulni kell...ha eleve így állsz hozzá remélem nem kerülsz be... Úgy se tudnád végig csinálni.
2020. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Takumi ***** válasza:
90%
Pista te se vagy túl eszes. Emelteztél valamiből? Esetleg kémia/biosz? Akkor ne magyarázz hülyeségeket pls. Duplázás esetén csak a szóbeli eredménye 20 pontot jelenthetett. Szerinted te zseni azt a hiányzó 20 pontot ki kaparja össze? Vagy idén annyival okosabbak az érettségizők? Te egy igazi és hamisítatlan ....... vagy.
2020. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom Pista sem a legelesebb kés a fiókban... Nem tudsz rólam semmit. Angolból és magyarból emelteztem, a magyar eszméletlen nehéz volt. Megnézném ki írt olyat, mintha lett volna szóbeli is. Nem rajtam kell revansot venned, gondolom el vagy szállva magadtól, vagy nem vettek fel sehova. ;)
2020. máj. 11. 18:43
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Tényleg csak a Corvinusonra sikerült bejutni 😂😂Töriből voltam emelten... volt vészes 😝tanuljatok lurkók... Rátok fér
2020. máj. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!