Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék egy olyan nyelvi...

Hogy tudnék egy olyan nyelvi szakra menni egyetemen, amiből nincs emelt érettségim? Aki volt már hasonló cipőben, hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés

Igazából több kérdésem is lenne.

Az a helyzet, hogy gimiben angolt és németet tanultam, és nem nagyon tudtam, mi szeretnék lenni, de az idegennyelvek mindig is az erősségeim voltak, és mindig is érdekeltek. Idén rájöttem, hogy tényleg szeretnék ezzel foglalkozni, hivatásszerűen is, és fordítónak menni (rájöttem, hogy ez nagyon sok területen alkalmazható), viszont nekem a kedvenc nyelveim, amiket nagyon szívesen tanulnék az a francia, spanyol, olasz, esetleg orosz.

Az első háromhoz emelt kéne az adott nyelvből, ami ugye nekem nincs.

Jövő májusban megyek emeltre angolból, vagy még idén októberben szintemelőzök.

Ezáltal megjelölhetem az anglisztikát, az oroszt, és a portugált. Emellé ugye kell majd egy minor.

Olvastam (talán itt gyk-n de már nem esküdnék rá) hogy elvileg orosz alapszak mellé nem vehetek fel romanisztikás minort. Ez mennyire igaz?

Ha valóban így van, akkor arra gondoltam, hogy megjelölöm az anglisztikát, de kérdés, hogy vajon amellé fel lehet-e venni? Gondolom anglisztikások többen vannak, és meg tudnák osztani a tapasztalataikat.

Illetve harmadik felvetésem/kérdésem, hogy megjelölöm a portugál alapszakot (ha indítanak egyátalán, ezen nem tudtam kiigazodni), mert amellé már biztos felvehetem valamelyik romanisztikás szakot minornak. Mennyire érné meg portugálra menni?

Azt tudom, hogy a minorhoz is kell nyelvvizsga vagy emelt, de el szeretnék kezdeni már most készülni rá, majd kéősbb nyelvórákra járni a minornak szánt nyelvnől. Mivel ez egy fél szak, az lenne a kérdésem, hogyha mondjuk felveszem minornak a spanyolt, akkor később felvehetem alapszakként? És ha igen, akkor konkrétan újra kell felvételiznem, le kell belőle emelteznem, vagy egy elvégzett minort már be lehet számíttatni alapszak megkezdéséhez?

(A szak pírosítással kapcsolatban írtam már az egyetemeknek, de még nem válaszoltak)


Bárki, aki volt már ilyen helyzetben, milyen kiskaput válsztott? Bármi megoldás érdekel, illetve tapasztalat.


Köszönöm szépen előre is a segítséget :)



2020. máj. 10. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én ELTE Btk spanyolra járok és igen ide kell egy emelt szintű érettségi. Sorban megpróbálom megválaszolni a kérdéseidet:

Először is, amennyire én tudom, szlavisztikásoknak kötelező egy második szláv nyelvet felvenni 3. félévtől, gyakorlatilag az a minorjuk, így mást már nem tudnak felvenni minorként (vágya természetesen fellehet, de az már nagyon sok időt vesz el és át is lépnéd a 180 kreditet). Így ha te oroszra mész minorként másik szláv nyelvet tudsz felvenni majd a második évben (de elég nagy a választék, a macedóntól kezdve a lengyelen át van minden).

Nekem a gimis barátom portugálra jelentkezett és felvették, szerintem nagyon megéri, nagyon jók a tanárok, igaz elvárják a rendszeres készülést az órákra és, mivel nyelvtudás nélkül lehet kezdeni a szakot, ezért első két évben nagyon sok nyelvfejlesztésük van. Minden évben indul a szak, emiatt ne izgulj:) Ezen kívül, pedig ott a lehetőség, hogy iberoromanisztika specializációt válassz ezen a szakon (és spanyolon), amin megtanítanak katalánul és gallegoul.

Utolsó kérdésre a válasz pedig sajnos nem, a minor szakok nem változtathatóak át alapszakká, sokszor vannak más alapozó tantárgyak, amik az alapszakosoknak nincsenek, valamint spanyol minorra is kell nyelvtudás ha jól emlékszem.

Egyébként, én nem tanultam spanyolt a gimiben, de osztályozó vizsgáztam és úgy tudtam emelten érettségizni. Milyen nyelvek érdekelnének még esetleg? ELTE BTK-n nagy a választék. Írj ha van valami kérdésed, vagy ha valamit szeretnéd, hogy részletesebben elmagyarázzak, esetleg, hogyha kíváncsi vagy a portugál szak óráira, hogy mire számíthatsz.

2020. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!