Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján válasszak fakultációt?

Mi alapján válasszak fakultációt?

Figyelt kérdés

Kettőt kell választanom, de teljesen tanácstalan vagyok, mert még nem tudom, hogy minek szeretnék továbbtanulni.

Legyen az a két tantárgy amiből legjobb az átlagom?

Legyen az a két tantárgy, aminek a tanára szimpatikusabb?

Válasszak kettőt az alapján, hogy sok helyre jók lehetnek?

Nyelvre kéne menni a nselvvizsga miatt?

Ti miért döntöttetek a választott faktjaitok mellett?

Előre is köszönöm a segítséget.



2020. máj. 11. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban azt tanácsolom, hogy azt válaszd ami a legjobban érdekel és a leggyorsabban megragad a fejedben. Én a nyelvet faktra nem ajánlanám, mert a magyar nyelvoktatás egy vicc, egyedül sokkal több mindent megbírsz tanulni, mint gimiben (legalábbis én így vagyok vele). Ha esetleg van egy régebbi nagy álmod, akkor felvin keresd meg, hogy mely érettségik számítanak a felvételinél az adott szakon, és akkor olyan irányba menj el. Én is így vettem fel a biosz-kémiát, mert kiskori álmom az orvosi. Ez alól csak az a kivétel, ha a hozzá szükséges tárgyakat nem szeret/nem vagy jó belőlük. Ekkor inkább tegyél le róla, és afelé menj, ami érdekel
2020. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyit nagyjából biztosan tudsz, hogy pl orvos akarsz-e lenni, vagy a matek megy jól és közgazdász képzés érdekelne stb. Ezek alapján máris egyszerűbb lesz a választás. Nyilván ha kettes vagy matekból egy matek fak nem jön szóba, vagy ha utálod a kémiát akkor az... De szerintem azt válaszd, amit a legjobban szeretsz és szívesen tanulod.
2020. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Én azt választottam anno, ami érdekelt, így jött ki a magyar-matek, ami már annak idején is fennakadást okozott a rendszerben. ⚠️


Te viszont válaszd azt, ami a felvételidhez kellhet, fogd fel ezt ingyenes felvételi előkészítőnek. Ezzel egybecseng, hogy azt válaszd, amiből a legjobb vagy, amit a legjobban szeretsz (mivel érdemes ilyen szakmákra is menni később).


Magyarul, menj matek-biológiára, ez ma a lehető legtuttibb kombináció ami létezik.

2020. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is,ha tudod kb mik azok amik érdekelnek,akkor ahhoz alkalmazkodva válassz. De ha fogalmad sincs tényleg,akkor viszont azt,ami az ugymond kedvenced,ami érdekel és képes vagy rá plusszba is tanulni,kicsit elmélyedni benne,és a feladatokat megcsinálni,amit adnak,ugyanakkor +feladatokat is gyakorlásképp. Gondolom ez a 2 tárgy lesz az,amiből 5ös is vagy,de te érzed a beállitottságod,hogy reál vagy humán.

Humánt illetően,szerintem a töri-idegen nyelv a jó választás (ha a magyar érdekel természetesen válaszd azt,valamelyik helyett,de én most érettségiztem és a másfél év készülés szomorú véget fog érni,ahogy egy ismerösőmnek is és kőkemény készülés (+ba mindenképp kell),ettől függetlenül jó tantárgy,csak ezzel számolni kell).

De a tanár is nyilván fontos,olyat ne válassz,aminek a tanárát utálod hosszabb ideje,mert nem lesz motiváció,és magasról lefogod sz...i amit mond.

2020. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ferike2003 válasza:
Szerintem menj arra ami jol is megy és megisér tanulni a nyelv ha szorgalmas vagy meglesz magátol.
2020. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra menj amiből jó vagy és ami érdekel, ha nem tudod, minek akarsz továbbtanulni.
2020. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!