BME vagy Pannon egyetem?

Figyelt kérdés

Informatikus szeretnék lenni. A BME VIK mérnökinformatikus és a Veszprémi Pannon Egyetemen gondolkoztam.

Melyiket válasszam?

Miért?

Előre is köszönöm a válaszokat

17/L



2020. máj. 13. 17:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
61%
Pannon Egyetemen végeztem programtervező informatikus szakon, dolgoztam együtt sok BME-n végzettel, és utólag bánom, hogy anno nem a BME-t választottam vagy az ELTE-t. Ugye elvileg könnyebb a PE, a gyakorlatban viszont random tárgyból bármikor BME szintű szivatások lehetnek, a pozitív oldala viszont nincs megy mert kevés a felkészült oktató, alacsony színvonalú az oktatás, elavult a tananyag. De nem ez a fő ok, amiért a BME jobb választás, hanem a szakmai közeg és a versenyszféra közelsége. Budapesten mindkét téren jobbak a lehetőségek, ha Veszprémben végzel, akkor is 99%, hogy utána Budapestre fogsz menni, de már gyakornoki munkát is valószínűleg ott fogsz találni. Akkor meg miért ne egyből ott is tanulj. Emellett az egyetemen sokkal többen vannak, ezért sokkal több szakmai körhöz tudsz csatlakozni.
2020. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!