Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás: egyetemi...

Továbbtanulás: egyetemi felvételhez "elég", ha a szakot tanulni szeretném, mégsem képzelem el magam abban a munkakörben?

Figyelt kérdés

2020. máj. 15. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Felvételhez csak a pontok kellenek, semmi más.

Bent maradni kell a motiváció, de ha nem ebben akarsz dolgozni inkább olyanra menj amit szeretnél is csinálni, a tudás nem fölösleges de az idő és a pénz nem mindegy mire megy.

2020. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
A szigorlatoknál elveszíted a motivációt, mert a szigorlat szopás. Az ember szop, hogy valamit utána kezdjen a tudással, papírral. Neked csak a szopás lesz. Keress olyan szakot, amivel végezhető munkakört szeretnél is betölteni. HA ez most még nem megy, akkor inkább dolgozz egy évet, és addig találd ki, és egy év múlva felvételizz. Ez a gap year. Hasznosabb, mint iskolák közt csapongani.
2020. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez egy eléggé tág. Egy orvosinak vagy jogi karnak nem kellene így nekifutni de ha egy gazdasági, társadalom vagy bölcsészettudományi szak érdekel, akkor miért is ne? Szerintem az a fontos, hogy érdekeljen, amit tanulsz, közben akár meg is jöhet a kedved ahhoz a fajta munkához, vagy akár megláthatod, hogy több lehetőség is van arrafele, mint amit hisszel.

Milyen szakról van amúgy szó?

2020. jún. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pszichológia szakról
2020. jún. 8. 01:35
 5/5 anonim ***** válasza:

#3as vagyok. Szerintem pszichológiánál teljesen rendben van, ezzel nem csak pszichológusnak lehet elmenni, ha ettől tartasz. Volt olyan ismerősöm, aki pszichósként diákmunkának egy vállalat HR osztályán dolgozott asszisztensként, és diploma után ott is maradt HR-en. Olyan is van, aki pszicho után gazdasági mestert végzett él, mert habár szerette a szakját, diákszervezeti munka miatt rájött, hogy inkább egy gazdasági vonal érdekelné.

Szerintem a pszichó jól jöhet bármilyen munkában, ahol emberekkel foglalkozhatsz, szóval nem is veszne el az a 3 (?) éved, ha nem is ezen a pályán kötnél ki. (Én gazdasái alapszakosként gondolkodok azon, hogy mester helyett inkább egy pszichó alapszakot végezzek el)

2020. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!