Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az egyetem egyik másik...

Ha az egyetem egyik másik karán is választok egy szakot, akkor idővel, ha az mégsem megy akkor azt otthagyhatom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel, hogy én mondjuk a bölcsészkaron tanulok 2 szakon, és megtehetem, hogy e mellett mondjuk felvegyek egy szakot a taermészettudományi karon is? És ha mondjuk ott meg felveszem a kémiát pl. mert az is érdekel, de idővel rájövök, hogy az mégsem nekem való, akkor azt lerakhatom és továbbra is maradhatok csak a bölcsészetin? Vagy ha már felvettem a kémiát is, akkor köteles vagyok azt is végigcsinálni a bölcsészeti mellett?

2020. máj. 15. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi karon tanulsz egyszerre, amennyin akarsz.
2020. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz fel kell hogy vegyenek rendes felvételi eljárásban ha nem azonos területre mész, pl bölcsészetről természettudományosra. Maradhatsz a bölcsészetin, ha megtartod a jogviszonyt, és csinálod mind a kettőt párhuzamosan.

Annak neked kell utána nézni, mennyi félév ingyenes ha államin vagy, mert ha azokat lejártad a kémiát ki kell fizetned.

2020. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen kétszakos osztatlan tanári szakon indulsz, egy év után jogosult lehetsz szakváltásra, azaz a két szak közül az egyik leadása mellett egy másik szak felvételére. S természetesen később vissza is lehet ezt csinálni, azaz leadhatod a felvett szakot és visszaveheted a régit. Három szakon egyszerre csak úgy tanulhatsz, ha a harmadik szakhoz újra felvételizel. De ez rettenetes terheléssel jár, nem ajánlom, ha csak nem tartod zseninek magad. Egy természettudományos alapszak is teljes embert kíván, emellett még másik két szakon bölcsészkedni is - lehetetlen!
2020. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Pont erre voltam kiváncsi, hogy járhatok-e párhuzamosan két karra. Köszönöm!
2020. máj. 15. 18:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!