Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék menni szóbelizni....

Szeretnék menni szóbelizni. Van erre lehetőség?

Figyelt kérdés
Emelt informatikai ismeretek érettségit írtam és szeretnék menni szóbelizni. A járvány már lecsengőben van, egy hónap múlva Európában már semmi nem lesz... Nekem a szóbelin múlna az egyetem. Felháboritó, hogy ilyen döntést hoztak. Lehet kérvényezni valamilyen módon, hogy aki szeretne szóbelizni, annak megtartják júniusban? Előre is köszi!

2020. máj. 16. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezt abban a suliban kéne megérdeklődnöd az ofőnél, igazgatónál ahol érettségiztél.
2020. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Csak neked egyedül nem fognak szóbeliztetni.

Mivel ezek már elég fix dolgok, nem hinném hogy engednék a szóbelit, mert ha neked engedik akkor az összes infósnak kellene. Ha az összes infósnak lehet, akkor meg az összes tárgynak kellene hogy legyen szóbelije.

Szerintem elég sokan vannak, akinek most hiányzik a szóbeli, de azt is látom hogy hatalmas macera lenne meg- és átszervezni az egészet, újból.

Egy próbát tehetsz de ez szerintem nem az iskolától függ.😔

2020. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, majd a kormány megváltoztatja a döntését, mert neked nem sikerült a felvételid. Kizárt. Ősszel / jövőre próbálkozhatsz újra.
2020. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A többiek se szóbelizhetnek, akik ugyanoda jelentkeztek ahova te.

Nyugodj meg, számíts arra, hogy még eshetnek a ponthatárok.


Különben tudni lehetett már előre, hogy az írásbelin fog múlni minden, arra kellett volna készülni.

2020. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudni lehetett előre, hogy csak írásbeli lesz, pontosabban két hónappal előtte... Készülj fel két hónap alatt egy 45%-os emelt érettségire, úgy, hogy csak írásbelit lehet írni, és nem szóbelizhetsz, azaz a potya része ugrik... Persze, hogy én vagyok a hibás... Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? :D
2020. máj. 16. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Excuse me, de mióta tudtad, hogy emeltezni fogsz? Nem két hónappal előtte.

Én két emeltet csináltam, amint jött a határozat, hogy csak írásbeli lesz, azokat nyomtam meg. Feladatoztam és korábbi érettségiket töltöttem ki.


Még nem tudom hogy sikerültek, nekem is jól jönne az a plusz 5-10%, de tudom, hogy másnak se lesz meg.


Ha meg nem vesznek így fel, akkor jövőre újrapróbálkozom, utána meg felfogom, hogy valszeg nem menne az egyetem sem nekem.


45% egy emelten pedig össze kéne jönnie egy írásbelin, ha nem, akkor fakton rá kellett volna jönni, hogy hú hát ez mégsem megy.


Meg ha a 45%-ért mentél (gondolom a kötelező emelt miatt), akkor miért nem olyat választottál, ahol nem a szerencsén múlik, hogy a minimumot teljesíteni tudod? (Pl. Szerintem a legkönnyebb emeltek a nyelvek. B2-es szintnek 12 év alatt meg kell lennie.)


Nem hibáztatni akarlak, mert tény és való, hogy nem csillagos a helyzetünk, de tudtuk hogy mennyit kell letenni az asztalra, amikor beültünk megírni az írásbeliket.

2020. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Két B2-es nyelvvizsgám van...
2020. máj. 16. 16:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá lehetőséged, max akkor, ha nem értél el 25%-ot. Más is szeretne szóbelizni, hogy jobb legyen az érettségi eredménye, de ők elfogadták,hogy nem lehet. Igazságtalan lenne a többiekkel, ha csak te szóbelizhetnél.


Nem szabadna mindent feltenni arra, hogy majd szóbelivel javítasz. Az infó érettségi gyakorlati része 120 pont, míg a szóbeli 30 pont. Ebből látható mi a hangsúlyos. Viszont ahogy írtad, hogy 2 hónapja bejelentették a csak írásbeli érettségik lesznek. Ez idő alatt fel lehet készülni érettségire. Sőt gondolom amikor januárban-februárban jelentkeztél akkor már tudtad, hogy ezt szeretnéd. Így már akkor kellett volna készülnöd. Minden évben ugyanazt adják csak egy pici a változtatás a feladatban + témát változtatják. Pl tavaly a passzívházak, idén meg valami teljesen más.


Lehet lepontozni, viszont érettségire nem az utolsó másfél percben kezdünk el készülni, ha jó százalékot akarunk elérni, hanem hónapokkal korábban. Főleg egy emelt szintű érettségire.


Mivel senki nem szóbelizhet csak úgy, így ugyanannyi eséllyel indulsz te is, mint az összes többi diák.


,,járvány már lecsengőben van, egy hónap múlva Európában már semmi nem lesz... Nekem a szóbelin múlna az egyetem. Felháboritó, hogy ilyen döntést hoztak." - Nem volt kötelező most érettségizni és emellett bejelentették, hogy keresztféléves képzésben idén több szakra lesz lehetőség jelentkezni.

2020. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Első vagyok, és tény hogy elvileg nem lehet, viszont egy barátom töriből emeltezett és a tanár kérésre tart szóbelit is.
2020. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

9-es hát ez szuper, mindjárt leszúrom magam, ha ez igaz :'D


B2-es nyelvvizsgával miért nem nyelvből emelteztél? Kisujjból meglenne.


Ha meg az emelt infó az egyetem követelménye, akkor nem a 45%-ra kellett volna amúgy sem utazni 😂

2020. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!