Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik még olyan, hogy...

Létezik még olyan, hogy többletpontot adnak azoknak akik gyes-en, gyed-en vannak? Ha igen milyen papírt kell beszerezni, és honnan? Vagy elég ha a munkáltató leigazolja? És ezt pótfelvételinél is be lehet írni, illetve küldeni a papírt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 19:01
 1/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
www.felvi.hu
2010. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ott úgy értelmezem, hogy igen, de az egyik főiskola azt mondta, hogy nem. Ezért szeretném megtudni.

Azért nem vagyok ilyen hülye:)

2010. júl. 29. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy 50 pontot!

felvi . hu oldalon olvastam én is.

Engem most még érintene, de a gyerek miatt csak egy évvel később tudok felvételizni, addigra meg már nem jár az 50 pont. A papírt csatolni szokták, szerintem a munkáltatótól kell igazolás, lehet, hogy az apeh honlapon van erre formanyomtatvány.

2010. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, ha van gyermeked 50 pont. feltételezem a pici születési anyakönyvi kivonatával tudod igazolni és már kapod is az 50 pluszpontot. kicsit igazságtalan, hogy másnak ennyi plusszért egy felsőfokű nyelvvizsga kell, de nem a szülőktől sajnálom ezt a kis kedvezményt. sokkal nagyobb igazságtalanságokért is adnak többletpontot.
2010. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a HATÁROZAT
2010. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na véletlen elküldtem bocsi, szóval az a határozat, amit a mák ad ki, szerepeljen rajta a neved, címed, anyja leánykori neve.. na itt van részletesen

Gyermekgondozás igazolása


Gyermekgondozásért járó többletpontra való jogosultságot fizetés nélküli szabadság esetén a munkáltató által kiadott, gyermekgondozási segély (GYES), gyermekgondozási díj (GYED), gyermekgondozási támogatás (GYET) és terhességi-gyermekágyi segély (TGYÁS) esetén a támogatást folyósító szerv (munkáltató, Országos Egészségbiztosítási Pénztár kirendeltségei, Magyar Államkincstár kirendeltségei) által kiállított igazolással vagy határozattal kell igazolni.

A munkáltatói igazolás akkor fogadható el, ha az tartalmazza:

- a jelentkező nevét és személyazonosító adatait (anyja születési neve, születési idő, hely, lakcím), valamint

- azt a tényt, hogy a jelentkező a 2010. február 15. és 2010. július 22. közötti időszakban gyermekgondozás céljából fizetés nélküli szabadságon van, vagy terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesül.

2010. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már menni fog!
2010. júl. 31. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:

"kicsit igazságtalan, hogy másnak ennyi plusszért egy felsőfokű nyelvvizsga kell, de nem a szülőktől sajnálom ezt a kis kedvezményt. sokkal nagyobb igazságtalanságokért is adnak többletpontot"


hozzászólás írójának szeretném mondani, hogy ez nem tűnik igazságtalannak, csak akkor, ha nagyon fiatal a szülő, mert esetleg még nem bizonyított egy oktatási intézményben sem.


Én 36 éves vagyok most szültem és sajnos át kell képeznem magam. Az egyik régi érettségim helyett emelt szintet kell csinálnom, úgy hiányzik gyerek mellett mint a hátbavágás.

Papíron vagyok anyuka, a saját cégemben dolgozom most is, és a cég társasági adót fizet a munkám után, csak éppen járulékot nem fizetek magam után. Tehát a csecsemő mellett is dolgoznom kell a valóságban, akkor is, ha éppen bőg mellettem. Az 50 pont azért van, mert amíg bőg kevesebbet tudok tanulni. Viszont én már bizonyítottam egyszer egy egyetemi diplomával, amit éppen nem tudok használni semmire. Az átképzés révén lehetek újra olyan alkalmazott akinek nem kell még a járulékai kitermelésén is idegeskedni. Közel 40 évhez már senkiben sincs lendület és ettől az 50 ponttól már én a mostaninál nem fogok nagyobb karriert befutni.

2010. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!