Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A munkáltató köteles elengedni...

A munkáltató köteles elengedni iskolába?

Figyelt kérdés
Péntekenként fél 3-fél 6-ig van a tanfolyam, de a munkaidőm fél 5-ig tart. Van erre valami törvény, hogy nem akadályozhat meg a tanulmányaim folytatásában?
2009. aug. 5. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, m szeptembertől érinteni fog engem is!
2009. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérhetsz úgynevezett munkáltatói hozzájárulást. De ez nem kötelezi semmimre. Vagyis megbeszélheted előre,hogy neked pénteken tanfolyamod van járulhjn hozzá,hogy részt vehess rajta. De ennyi. Ma már nem köteles hozzájárulni. Ha pl valamiért mégis ott kell maradj hát így jártál.
2009. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató küld el téged tovább képzésre vagy tanfolyamra,akkor köteles biztosítani neked,hogy időben és mindig ott lehess az órákon.Ha főállásban dolgozol,és csak egyéni célod a tanfolyam(pl:esti érettségi,vagy műköröm tanfolyam vagy akármi) ott már nem köteles elengedni,és neked kell megoldani,hisz tudod,hogy meddig dolgozol...Ha egyetemre jársz,és mellette dolgozol,akkor az elején meg kellett volna beszélned a főnökkel,hogy neked mikor vannak óráid.A legtöbb esetben elengedik ilyenkor a diákokat,de ez mind a kezdeti megbeszéléstől függ..
2009. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most érettségiztem, azt megbeszéltem vele stb. Nem tudtam volna a munka kezdetén megbeszélni vele, mivel az egyetem most indul szeptembertől (Pannon Egyetem Felnőttképzés). Hát remélem, megoldható lesz..
2009. aug. 5. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem beszéltél a munkáltatóddal mikor jelentkeztél erre a képzésre? Az gáz. Mert akkor kellett volna erről beszélned vele. Nem a munka kezdetén:(
2009. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A munka kezdete júniusban volt, a jelentkezési lapot meg most kell leadni, most hírdették meg!
2009. aug. 5. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg most kell beszélj vele. Ennyi.
2009. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyílván, csak azt hittem, hogy van esetleg valami törvény ezzel kapcsolatban.
2009. aug. 5. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs ebben a kérdésben is a kollektív szerződés és a megegyezés a mérvadó. De amikor elkezdtél dolgozni illett volna közölni,hogy te még tanulni akarsz.
2009. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy kézilabdázom és ha indul ezzel kapcsolats tanfolyam, szeretnék rá jelentkezni. Majd megbeszélem vele!
2009. aug. 6. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!