Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám angol szokincsem...

Hogyan tudnám angol szokincsem könnyen fejleszteni?

Figyelt kérdés

-ha lehet,nem szotart magolva


olvastam az elozokben:

" Vegyél egy angol nyelvű regényt, és olvasd el szótárazgatás nélkül. (Ha szereted a fanfictiont, akkor javaslom a fanfiction.net-et.) Próbáld a szövegkörnyezetből kitalálni az ismeretlen szavak jelentését, és csak legvégső esetben fordulj szótárhoz, oldalanként maximum 3x.


A hatás döbbenetes, tapasztaltam már magamon és a barátnőmön is. A szókincsünk hiheteten módon fejlődött, megtanultunk angolul gondolkodni, érteni, folyékonyan olvasni, és sokkal jobban beszélünk."


Ez tenyleg hatasos lehet?

pl.Ha angol kepregenyeket olvasnak? ott segitsegnek a rajz,vagy angol mese angol felirattal?


letoltottem 2stupid dogs meset ,de meg nem talaltam hozza angol feliratot,mint ha nem is letezne hozza.


2010. júl. 29. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

az angol nyelven olvasás tényleg talán a legjobb módszer, én jobban szeretem, mint a film+feliratot, mert ott nincs igazán időd rögzítened a dolgokat, csak arra marad energiád, koncentrációd, hogy valahogy a gyorsan váltó feliratot meg az angol hangot összekösd valahogy (az inkább kiejtésre jó), míg olvasásnál a saját tempódban sokkal jobban rá tudsz hangolódni.

Szerintem nem kell erőltetni, hogy szótárazás nélkül, az elején még szorgalmasan szótárazol, utána elég gyorsan már nagyjából érteni fogod a szavakat, meg már lusta is leszel mindent megnézni:)


A képregények nagyon jók, élvezetesek, könnyen lehet őket olvasni, könnyű érteni, és könnyen megmarad. Amire vigyázni kell, hogy ha amerikai képregény, akkor valami olyat, ami normál angolt használ, nem szlengben beszél végig, vagy ha angolra fordítottat nézel neten, akkor vigyázz a fordítással, mert néha elég béna fordításokat is feltöltenek.

2010. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

Torrent oldalon ilyen marvell packot talaltam. Az IronMan bol egy kepet feltoltottem ,hogy szerinted joe lessz:


[link]

2010. júl. 29. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!