Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségizzek vagy inkább...

Érettségizzek vagy inkább szakmát tanuljak majd?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok.

2020. máj. 21. 00:21
A kérdező szavazást indított:
Szakmát tanulj!
Érettségizz le!
37 szavazat
 1/7 anonim válasza:
93%
Szerintem nem art, ha mind a ketto van. Nekem most van szakmam, vele jo munkam is. De nincs erettsegim. Figyelj. Manapsag jo, ha tobb labon allsz. Teny es valo, erettsegit leteheted 40 evesen is. De szerintem mar alap. Mondom ezt ugy, hogy nekem nincs. De dolgozom rajta, remelhetoleg iden.
2020. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
98%
Előbb érettségi és utána a szakma szerintem. Vagy tanulj egyszerre szakmát és érettségiz is egyben. Estin egy szakközepes suliban szerintem ez megoldhato lenne
2020. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi, aztán szakma. Az érettségi magában semmit nem ér, de egy szakma érettségivel már jobb, mint nélküle.
2020. máj. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Én most érettségiztem. És az előttem lévők szerintem rossz tanácsot adnak. Egy szakmával a kezedben már elég munkahely nyílik meg a számodra ahhoz, hogy ha esetleg a három év után valami közbe jön, el tudj helyezkedni. Ha viszont minden rendben, tudsz menni (szakközepeknél) 2 éves érettségire, ami azt jelenti, hogy 5 év alatt lesz egy szakmád, és egy érettségid. Egy gimnáziumban 4 év alatt pusztán csak egy érettségit kapsz, utána még 3 évet kellene iskolába járnok egy szakmáért. A legjobb döntés szerintem egy szakgimnáziumba menni, ahol 4 év alatt kapsz szakmát és érettségit is.

(megj: 2016 óta a volt szakmunkásképzőket szakközépiskoláknak, a szakközépiskolákat pedig szakgimnáziumoknak hívják.

forrás: [link]

2020. máj. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elrontottam a linket a zárójellel, bocsánat.

[link]

#4-es voltam. :)

2020. máj. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érettségizz le, utána tanulj szakmát.:)
2020. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem zárja ki a másikat. De szép eredmény, ha az embernek azért megvan az érettségije, szerintem többre nézik.

Aztán tanulhatsz szakmát is utána, ha lesz még türelmed.

2020. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!