Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy adott nyelvi tanszékre...

Ha egy adott nyelvi tanszékre jelentkezek (pl. francia, orosz, vagy ritkább nyelvek pl. szerb, horvát, török) akkor oda kell valami előzetes tudás az adott nyelvből?

Figyelt kérdés

Tehát ha én jelentkezek francia szakra, akkor kell valami francia tudásom legyen, vagy 0 francia tudással is felvesznek?

Vagy ha például olyan nyelvre jelentkezem, amit nem tanítanak olyan sok középiskolába, pl. szerb, vagy török akkor honnan kéne, hogy legyen egy alap nyelvtudásom?


És ezeken az egyetemi szakokon megtanítanak valamennyire az adott nyelvre?



2020. máj. 25. 02:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt nyelvek közül francia és olasz esetében emelt szintű érettségi kell az adott nyelvből már a bejutáshoz is, tehát eleve minden beiratkozó hallgató középfokú szintről indul, s az órák is a kezdetektől ezen a nyelven vannak megtartva. Ritka nyelvek esetében nincs előzetes nyelvtudási elvárás, így az adott nyelvre az egyetemi órákon tanítanak meg, kezdő szintről indulva, intenzív tanulással.
2020. máj. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem. Amúgy kijavítanálak: nem olasz, hanem orosz. :)
2020. máj. 25. 12:58
 3/5 anonim válasza:
A ritkább nyelvekhez nem kell semmilyen előtudás. Több ismerősöm távol-keleti nyelvek bármiféle ismerete nélkül ment japán, koreai stb szakra. :) Ahogy az előző is mondta az "általánosabb" nyelveknél kell előzetes tudás
2020. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZTE-n pl. szlavisztikán és török szakon nem elvárt a nyelvtudás. A többit nem tudom.
2020. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt lehet olvasni a felvételi tájékoztatóban, az egyetem oldalán, vagy a felvin. Részletesen le va írva.
2020. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!