Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar érettségire miből...

Magyar érettségire miből lehet felkészülni? (könyv, honlap cím. )

Figyelt kérdés

Továbbtanuláshoz magyarból újra fogok érettségizni 2011.májusában.

Van valamilyen ötletetek,hogy melyik könyvből,honlapról tudnék segítséget kapni,verselemzésre...stb. gondoltam.

Tudom,hogy a szóbeli egy adott tételsor,amit ki kell dolgozni,de az írásbelitől tartok jobban.


2010. júl. 30. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia!Hát az írásbelire verselemzésnél órán figyelni kell és megtanulod. Amugy olvasónapló szerűségekbe le szokott lenni írva leglábbis úgy emlékszem. A neten vannak nem megbízható oldalak, ahol esetleg rosszat is írnak. Inkább könyvben nézz utána!
2010. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én segítek neked szívesen, akár közép, akár emelt szinten érettségizel :)

Magyar szakos vagyok :)


kissannita@citromail.hu

2010. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én középszinten írtam 75%-ot, úgy, hogy soha életembe nem tanultam magyart. Szerintem a magyar pofonegyszerű, és egy nagyon kicsi rákészüléssel bőven 80% felett lettem volna, de nekem a matematika és az informatika kellett, mivel reálos vagyok leginkább.

Verselemzés: Figyelj oda órán, érettségin meg írd le a saját nézőpontodat. A saját nézőpont is nézőpont. Leírod, hogy ez a sor azt jelenti, hogy szerintem a költőnek hasmenése volt. Ha meg tudod indokolni, hogy miért, akkor elfogadják. Logikusan kell gondolkodni.

De az egyetlen tanácsom az az, hogy az előző évi érettségiket kezd el csinálgatni, így lesz némi rutinod.

2010. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!