Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biolgia BSc. alapdiplomával...

Biolgia BSc. alapdiplomával milyen MSc.-re jelentkeznél? Légyszi adj tanácsot.

Figyelt kérdés
Szeretnék mester képzésen tanulni, de hiába kutakodok, nem tudom eldönteni melyik szakon lenne érdemes folytani tanulmányaimat. Molekuláris- és mikrobiológia érdekel leginkább, valamint szívesen dolgoznék a későbbiekben az élelmiszeriparban. A következő szakok jöttek eddig szóba, biológus MSc., ami nappali tagozaton indul. Levelező tagozaton élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnök, mezőgazdasági biotechnológus, népegézségügyi vagy esetleg biomérnök, de sajnos az is nappali. A szakokat érdeklődésem sorrendjében írtam. Fontos lenne, hogy tudjak a tanulmányaim alatt dolgozni is. Légyszi adjatok tanácsot, melyik szakot lenne érdemes elvégezni, elhelyezkedés szempontjából tudom, hogy biomérnöki a legjobb, de amellett én kizártnak gondolom a munkát. Valakinek van bármiféle tapasztalata? Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

2020. máj. 26. 21:45
A kérdező szavazást indított:
Biológus (nappali)
Élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnöki (levelező)
Mezőgazdasági biotechnológus (levelező)
Biomérnök élelmiszerminősítő szakirányon (nappali)
Népegészségügyi (levelező)
Egyéb
Nincs értelme MSc.-t végezni, sosem térül meg
Válassz inkább egy másik, életképesebb BSc. szakot
22 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg BME- minőségirányító analitikus szakirányú továbbképzés is szóba jöhet. :)
2020. máj. 26. 22:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami érdekel. Én élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnöki szakon folytattam bioszs BSC után, mert a bioszon is a biotechnológia és a mikrobiológia érdekelt, nekem bevált a szak, ahogy elkezdtem az msc-t, fél évre rá már a szakmában dolgoztam. De hogy téged mi érdekel, azt te tudod
2020. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) A biológusi érdekel a leginkább, de sajnos azt látom, hogy a magas tandíj meg a rengeteg energiafektetés nem igazán térül meg, ha nincs szerencséje az embernek többnyire minimálbéres munkákat lehet vele találni, még phd fokozattal is. Ezért kezdtem el gondolkozni olyan szakon, ami közel áll a témához, de mégis piacképesebb lehet.
2020. jún. 7. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!