Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 ( októberben leszek 21)...

20 ( októberben leszek 21) évesen lehetséges nappali tagozaton tanulnom?

Figyelt kérdés
Régebben anyagi és családi okok miatt abba kellett hagynom a tanulmányaimat. Mozgásszervi fogyatékosság, valamint discalculia miatt SNI-s tanulónak számítok, amíg tanultam, emelt családi pótlékra jogosult voltam. Vissza tudok-e menni rendes nappali képzésre, vagy esetleg ifjúsági tagozatra? Estire csak legvégső esetben mennék.

2020. máj. 30. 21:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit teszek hozzá, bár lehet a kérdés szempontjából lényegtelen, hogy 9 osztályom van,művészeti szakgimnáziumból.
2020. máj. 30. 21:58
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Jogszabály szerint még éppen hogy (25 év a felső korhatár, amíg nappalira járhatsz, addig végezned kell). Művészeti szakgimiben folytathatod 10. osztállyal, más középiskolában vagy különbözeti vizsgát teszel vagy 9. osztályba mész. Kérdés, találsz-e igazgatót, aki hajlandó felvenni (mivel ugye nem vagy már tanköteles)

Szerintem ennyi idősen már nem való neked egy nappali középiskola, inkább felnőttképzésre, estire kellene menned.

2020. máj. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály lényegtelen, mert méltányosságból el lehet tekinteni tőle, pont ilyen helyzetekre lett kitalálva a kérelmezési lehetőség.


Szóval igen, lehetséges, egyéni tanrendet és adott tárgyból felmentést, más módon való teljesítést kérhetsz.

2020. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!