Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igaz hogy 25 éves korig 2...

Az igaz hogy 25 éves korig 2 szakma ingyenes tehát ha én 21 vagyok és megcsináltam 1 okj-t ( oktoberben fogom hivatalosan is mert megbuktam 1 vizsgán ) akkor nekem a következő szakma is ingyenes még? és nappali tagozaton?

Figyelt kérdés
Elkezdhetem akár már szeptembertől ha igen?

2015. júl. 16. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
1 szakma ingyenes, nem kettő.
2015. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%

ahogy az első mondta.

csak az első szakma ingyenes.

2015. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

2 szakma ingyenes, nem egy.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ha még nem töltöd a 25 évet akkor mehet nappalin is, de szerintem szeptemberben nem fogod tudni kezdeni, mert egy időben két intézményben nem lehet jogviszonyod és amíg nem vizsgázol sikeresen addig él a jogviszonyod, hacsak nem iratkozol ki de akkor nem is pótvizsgázhatsz.

2015. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%

3: Szóval te jobban hiszel egy belinkelt levélnek? :D:D

Érdeklődtem jó pár iskolánál, 2. szakma fizetős.

2015. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Igen, mert hogy oda is én linkeltem a levelet. Mivel nem találtam hivatalos infót sehol, írtam az oktatási hivatalnak emailt.


Az meg hogy sok suli azt mondja hogy nem igaz, hát...

Egyrészt az első szakmát se tudod minden intézményben ingyen szerezni.

Másrészt 21 éves voltam írtam egy általam kinézett iskolának hogy van e lehetőség ingyen részt venni az okj képzésen, nincs még szakmám. Azt válaszolta az intézmény hogy náluk nincs ingyenes képzés, de különben is ingyenes képzésre amúgy is csak akkor van lehetőség ha a záróvizsgáig nem töltöm be a 21 életévet. Pfff nem tudom hogy volt-e valaha ilyen jogszabály érvényben, de 3 évvel ezelőtt biztosan nem. Akkor már tutira nem volt korhatárhoz kötve a szakma ingyenessége. Ja és felnőtt képzés volt, nem nappali. Na hát ennyire vannak tisztába az intézmények a jogszabályokkal. Ezért is tanácsolom mindig, bár most elmulasztottam de pótolom:

Érdeklődj abban az intézményben ahol tanulni szeretnél!

2015. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

De tessék letekerni a 29§-ig :

[link]

2015. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha még aktuális, és esetleg nem oldódott meg leírnám az én tapasztalataimat is. Az én helyzetem kicsit más, de az utóbbi hetekben lekoptattam a lábamat hogy utána járjak a dolognak. (Vicc az ami ma folyik, azok akik a hivatalokban dolgoznak sem tudják mi van, annyit és annyiszor változtatnak meg.)

Jelenleg, törvényesen 25 éves korodig járhatsz nappalira abban a esetben, ha rendelkezel érettségivel. Tehát a 54 es kezdető OKJ-s szakmák esetében lehetőséged van a második szakmádat is államilag támogatott formában megszerezned nappalin minden juttatással.

Felső korhatár már nincsen, viszont sok iskolában elmarad a képzés - tekintve hogy nagyon kevesekhez jutott el ez az információ. Február 15. még be tudsz iratkozni, nézz utána a suliknak. Esetleg a munkaügyi kirendeltségeden tudnak segíteni neked, csak be kell menned az oktatási osztályra. Sok sikert, remélem tudtam segíteni. :)

2015. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!