Mit tanuljak, ha minden érdekel egy kicsit, de semmi sem nagyon?

Figyelt kérdés

Van egy csomó minden, ami érdekel: nyelvek, élettudományok, rajzolás, irodalom, pszichológia, írás, turizmus...

Szóval nagyon különböző dolgok, csak az a baj, hogy amikor "elköteleződök" egy konkrét szak mellett, akkor eszembe jut, hogy a többire nem lesz időm. Pl. a gyógyszerészetit nagyon sokáig járható útnak gondoltam, mert érdekel ez a terület és szeretem a kémiát is meg a bioszt is, viszont az utóbbi időben rájöttem, hogy gyógyszerészként nem tudnám "kiélni" a kreativitásomat eléggé.

Volt egy hosszabb idő, amikor gazdasági/turizmus és vendéglátás szakban gondolkodtam, mert nagy álmom, hogy egyszer egy saját pékségem legyen, de ez is mintha csak egy cél lenne a sok közül, ez sem kiemelkedő. Ezt is ugyanannyira szeretném elérni, mint a többi álmomat.


Szóval tényleg nem tudok reálisan gondolkozni. Hogy találjam meg az énemet, hogy jöjjek rá, hogy mi való tényleg nekem?


Azt hiszem, olyan munka lenne ideális, amiben van kellő kreativitás (tehát pl. valami vizuálisat kell alkotni vagy írni), de a logikát is igényeljen. Van ilyen állás?


2020. máj. 31. 14:52
 1/5 anonim válasza:
97%

Ha egyetemre mész menj szabadbölcsészet szakra, ott csomó mindent tanulsz az első évben, aztán szakosodhatsz, miután belekóstoltál mindenfélébe, de továbbra is sokfélét tanulhatsz. Ha valami gyakorlati dolog érdekel, mellette végezz olyan okj-t ami szimpatikus, lesz rá időd, mert nem nehéz szak. Ezzel elég sok területet lefedhetsz, így megtudhatod mi érdekel igazán. Ezt a szakot erre találták ki.

Állásról nincs ötletem, az ki fog alakulni, de elkerülhetetlen, hogy elköteleződjél, akkor is, ha az nem lesz mindig izgalmas és kreatív.

2020. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, nem muszáj a munkádban kiélned minden vágyad, erre vannak a hobbik. Nagyon ritka az, hogy valaki a foglalkozása minden részét élvezze.

Legyél gyógyszerész, és közben válassz valami hobbit, amiben kiélheted a kreatív énedet.

2020. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Legyél óvodapedagógus vagy alsós tanító! Nekik egy kicsit mindenhez kell érteniük.
2020. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Előző vagyok, ha esetleg a gyerekekhez nincs türelmed, akkor a másik tippem, hogy feküdj rá valamilyen idegen nyelvre, és legyél fordító! Fordítani egy csomó különféle témájú dolgot lehet.
2020. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával nézel szembe mint én ;)

Ajánlom neked a frontend webfejlesztést, mert logikát igényel és esztétikai érzéket is. Van barátom aki úgy csinál weblapokat megrendelésre, hogy lefejleszti szerveroldalon, a megjelenítést HTML, CSS és JavaScript-tel, majd ezek után még Adobe XD-vel a teljes UI/UX dizájnját összeállítja :D :D ...

Ha szereted a kémiát és a bioszt akkor a gyógyszerész szak kb a legjobb választás, mert anyagilag könnyen találhatod magad jobb helyzetben mint egy biológia bsc-vel... esetleh orvosival ami nem állna meg 5 évben... :( :D :D

A grafikusságot is ajánlom neked, viszont azt nagyon jól kell csinálni, hogy megélj belőle :)

2020. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!