Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi igazgatási (NKE) /...

Edina31 kérdése:

Nemzetközi igazgatási (NKE) / Emberi erőforrások (BGE) / Műszaki menedzser (BME)?

Figyelt kérdés

Melyik szakot ajánljátok jobban?

A nemzetközi igazgatásival nem tudom mennyire lehet jól elhelyezkedni, viszont a másik kettőről sok helyen olvasom, hogy semmi értelme. Szerintetek?



2020. jún. 1. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Az emberi erőforrások az például HR, mindenhova kell, konkrétan MINDENHOVA, szóval munka van, csak már suli mellett is dolgozni kell, hogy téged válasszon utana a cég, mert népszerű szak, sokan végzik.

A műszaki menedzser melle kell egy jó MSc, mert különben nem sok allashirdetesbe futhatsz bele.

A nemzetközi igazgatásit nem ismerem, de szerintem nem lehetetlen vele elhelyezkedni, ha máshova nem, nemzetközi cégekhez, hivatalokhoz jó nyelvtudassal.

2020. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

HR nem kell mindenhova, csak az 50+ cégekhez. Iszonyat túlképzés van belőle. Felejtős.


Műszaki menedzser szinten felejtős. Se nem mérnök, se nem gazdász, nem igazán ért semmihez. Sales-esnek szokták felvenni őket. Felejthető.


Nemzetközi igazgatás: ezt a területet nem ismerem, talán valami bürokrata útvesztőben lehetsz vele aktatologató. Felejtős.


Ezek helyett nézegesd meg inkább a gazdálkodàsi szakokat.

2020. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem egyik szak sem egy jó választás, viszont ha ezek érdekelnek, akkor valószínűleg egy gazdasági szak is tetszene neked. És azokkal értékesebb végzettséged lenne, könnyebben tudnál elhekyezkedni.
2020. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Első vagyok, nem igazán ertek egyet a többiekkel még most sem. HR nem kell mindenhova, oke, de nem csak abban lehet elhelyezkedni ezzel a diplomával. Es amikor en kerestem volna egy jó gyakorlati helyet az összes gyakornoki face oldalon nagyreszt csak a HR-t nyomtak, plusz szerintem érdekes is a szakma. Ha ezt szeretned jelentkezz ide, nem is kérdés. Nem állítom hogy nincs túlképzés. De gyakorlati hely van, és 2 év gyakorlattal az önéletrajzodban máris javítottal a saját helyzeteden.

Műszaki menedzserről ha a gazdaság érdekel jobban, nem a műszaki képzések, elmehetsz ellatasilanc menedzsment mesterre, ami logisztika tulajdonképpen, és szintén jól fizet.

A nemzetközi igazgatásiról még mindig nem tudok sokat, meg van az esélye hogy csak egy hivatalban/önkormányzatnál tudsz elhelyezkedni közalkalmazotti bérért, ami netto 160-rol indul, ha van nyelvvizsgád is. Tény hogy ez nem kecsegtető, de ha megnezted a tárgyakat egyetemi honlapon, és tetszik, vagy ha izgat egy önkormányzat munkaja, akkor meg válaszd ezt. Ellehet menni vele peldaul közigazgatás mesterre, ha az tetszik.

2020. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Nekem pedig van Corvinusos HR diplomám, de még le is tagadom a CV-ben, annyira felesleges, ha nem vagy HR-es.
2020. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Nos szerintem a mai világban csak egy BA/BSc diplomával nem lehet számítani kiemelkedő elhelyezkedésre. Kezd ez olyanná válni gyakorlatilag mint a nyelvvizsga, mindenkinek van, nem tűnsz ki vele a tömegből, ez egy elvárás bizonyos körökben.

Szóval én olyan szakot néznék a helyedben, amire széleskörűen lehet építkezni mesterképzések tekintetében. Én a nemzetközi igazgatásit ismerem csak, innen kikerülve is el lehet helyezkedni versenyszférában, lehet innen is tudsz menni pl. gazdasági mesterre.

2020. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!