Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen szakmát tanulni? (lent)

25 évesen szakmát tanulni? (lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy meg tudnám -e tanulni a villanyszerelő szakmát 25 évesen? (közel nulláról indulva persze). Azonban érdekel az elektronika, elméletben biztos hogy jó lennék (a gimnáziumi fizika anyag teljesen logikus, érthető pl., de beleolvastam épületvillamossági meg elektronikai könyvekbe is, azzal sem lenne baj szerintem. Csak annyi hogy 25 éves vagyok, és sokan mondták, hogy el kellett volna kezdeni már 17 évesen, meg jött a sok lebeszélő duma (persze nem villanyszerelő ismerősöktől). A gyakorlatot (illetve az elméletet is) meg tudnám tanulni vajon így, hogy ennyi idős vagyok szerintetek?

2020. jún. 2. 20:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Elszántság, illetve tanulási vágy az lenne, de attól is félek hogy valamiért nem lennék jó szakember, és ha én valamit csinálok, akkor azt szeretem jól megcsinálni.
2020. jún. 2. 20:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj már, persze! Én 34 évesen iratkoztam be matematikus szakra, és nincs ezzel semmi baj.
2020. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nézd meg egyetemi levelező tagozatokon a frissen beiratkozók életkorát - sokszor 25 alatti hallgató nincs is, és a nagy többség 30 fölötti! Manapság alig van olyan szakma a sporton kívül, ahol egy 30 éves korú pályakezdőt idősnek tekintenének. Teljesen természetessé vált, hogy a munkaerőpiachoz való alkalmazkodás megköveteli azt, hogy a munkavállalók időnként átképzik magukat. Az az idő már rég elmúlt, amikor valaki az első tanult szakmájával végigcsinálta az életét.
2020. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

44 évesen kezdtem az egyetemet. :D

Számolj: 65 év a rád vonatkozó nyugdíjkorhatár jelenleg...


Hány éved van addig? 25 éves vagy. Akkor miről beszélünk? ;)

2020. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tesó, én is hasolnó helyzetben vagyok, mint te, és írtam is ki ilyen kérdéseket.


Nézd, nem késtünk el. Más kérdés, hogy az érettségi/szakma(1.)-jelen között, mivel telt az idő. Nálam ez önsorsrontással.


De amúgy az okosak azt mondják, hogy mivel jön az újabb ipari forradalom (robotizáció), így egyre többször kell majd átképezni magát egy munkavállalónak, új dolgot/szakmáz/stb-t tanulni.

Véget ért az, ami még a nagyszüleink idejében, és egyesek szülei idejében volt, hogy 40 év egy helyen.

2020. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak annyi hogy 25 éves vagyok, és sokan mondták, hogy el kellett volna kezdeni már 17 évesen, meg jött a sok lebeszélő duma "


:DDDDDDDDDD Ez jó.


Aki ilyeneket beszél, azon röhögj egyet és jelentkezz szakmára!

2020. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszát és a megerősítést! :)
2020. jún. 8. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Van kolléga aki 50 felett kezdte el. Apám meg 45 évesen csinálta meg a vízvezeték szerelőt. Nem maradtál le semmiről.
2020. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 36 vagyok, most kezdem én is a villanyszerelőit. Könyvelő vagyok, de nem szeretem. Remélem ezt élvezni fogom. Remélem nálad bevált.
2022. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!