Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetem mellett szeretnék...

Ha egyetem mellett szeretnék 20 évesen 2. szakmát tanulni, akkor teljes tandíjat kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Hallottam résztandíjas megoldásról, nem tudom, az én esetemben megoldható lenne-e. Idegenvezetést végeztem, ez volt az első szakmám érettségi után, így ingyenes. Egyetemen gyógypedagógiát gondoltam, mellette pedig gyógytornász/bolti eladó/cukrász érdekelne.

Tudom, hogy nehéz a mai világban ilyen kérdésre felelni, de a 3 közül melyikkel tudnék leginkább elhelyezkedni? (A cukrász érdekel a legjobban, de úgy érzem, az a legkevésbé piacképes.)


2013. jún. 16. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Válaszd azt, ami a leginkább érdekel, mert csak abban leszel igazán jó és csak azt fogod szenvedéllyel csinálni. Én 2 szakmát tettem le (OKJ-s és egy diplomás) de egyik sem igazán érdekel, így megbántam. A helyedben én is a cukrászt választanám. Van neki jövője és jelene is, csak kitartóan kell keresni munkát. Manapság mindennel nehéz hidd el nekem. Én is a cukrászon gondolkodom férfi létemre. Úgy tudom kell fizetni teljes tandíjat.
2013. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Idegenvezetői képzést ha iskolarendszerű képzésben végezted akkor tényleg kimerítetted az állam által finanszírozott okj képzést, de csak tanulói jogviszonyban. (hallgatói jogviszonyban FSZ képzés keretében még szerezhetsz más okj szakmát....mert az FSZ képzés után járó bizonyítvány is okj csak felsőfokú)

Az hogy gyógypedagógia szara felvételizel egyetemen rendben..azt is oké, hogy szeretnél még tanulni valamit mellette. Lehet, de ha az elsőt iskolarendszerűben végezted akkor már csak fizetősön teheted..kivéve az FSZ képzést..amit leírtam azon okokból. viszont a gyógytornász nem okj szakma, az egyetemi alapképzés..méghozzá abból is leghosszabb 4 éves, és nem egy könnyen elvégezhető büfészak. Ilyet okj képzés keretében ne is keress..

A bolti eladó vagy cukrász..ebből a cukrász a sokkal kreatívabb szakma. viszont annyira távol álló területekről választod a képzéseket...nem lenne jobb átgondolni, és úgy tanulni hogy a megszerezett bizonyítványok szinergiában legyenek egymással..azaz egy adott állásnál jól jöjjön hogy te sok oldalról megtudod közelíteni a dolgokat. Ezek amiket tanultál és tanulnál így együtt nem igazán alkalmasak erre.

2013. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A problémám az, hogy a gyógypedagógiát azért választottam, mert nagyon érdekel, borzasztóan szeretném csinálni, de tisztában vagyok azzal, hogy itthon nem becsülik meg a szakmabelieket, és ez sajnos a fizetésen is meglátszik.

Az idegenvezetést azért tettem le, mert szeretem az angolt, a spanyolt és a németet is, bár még csak a második nyelvvizsgámnál tartok. Ahhoz, hogy nyelvek területén is haladjak, pénz kell, ahhoz pedig munka. Munka pedig úgy lesz, ha tanulok egy piacképes szakmát. Nem akarok fényűző életet, örülök, hogy nem lettem egy elkényeztetett görcs, de azért azt belátom, hogy amiket eddig tanultam és tanulni szeretnék, nem igazán összeegyeztethető dolgok. Sajnos én ilyen vagyok, sok minden érdekel, de általában éppen azok a szakok, amiknek elvégzése után a legkevésbé kifizetődő munkák után loholhatok. A cukrász tényleg kreatív, imádok sütni, díszítgetni, másnak örömet szerezni, de olyan régióban lakom, ahol nem igazán van már szükség cukrászokra. Legfeljebb hirdethetném magam a facebookon, de nem tudom... A bolti eladó ilyen szempontból azért jobb, mert látom, hogy keresett. Nagyon sok munkára jelentkeztem, de még csak 19 vagyok, tanulói jogviszony nélkül, kevés munkatapasztalattal.

Bocsi, gyógymasszőrt akartam írni, igazad van, kedves 2. válaszoló! :) Ez pedig azért keltette fel a figyelmem, mert valamilyen szinten köze van a gyógypedához, plusz... hát, tetszik.

Az, hogy fizetnem kell-e a második szakmáért, nem volt kérdés, csak nem tudom, mekkora összegről lenne szó. A felsőfokú szakképzésekről nem sokat tudok, de ahogy elnéztem a kínálatot, nem igazán vagyok lenyűgözve. Eléggé kétségbe vagyok esve, volt osztálytársaim GTK-n vannak, meg jogásznak tanulnak, vagy ilyen munkaügyi és társadalombiztosítási akárminek, ami tök jól hangzik...

2013. jún. 16. 14:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, várom a többit! :)
2013. jún. 16. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A GTK lehet jól hangzik, de tucatszakmákat foglal magába. Garantálom, hogy ha te elmennél cukrásznak, vagy gyógypedesnek, akkor ezerszer megbecsültebb lennél, mint a GTK-n végzettek. Ami pedig pénzben is meglátszana. Nekem rengeteg GTK-s ismerősöm van, köztük HRS-ek és nagyon nehezen találnak munkát, mégha olyan jól is hangzik a dolog. Gyakornoki állásokkal tele van a piac, de azok nem jelentenek kiugrást.
2013. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!