Felnőttként érettségi?

Figyelt kérdés

Nos rövid történetem, 29 éves vagyok 8 általánossal. Sajnos egyből dolgoznom kellett családi okok miatt középiskola mellett, ahonnan hamar ki is buktam emiatt és a 9.-et sem sikerült már elvégeznem. Lenne lehetőségem 4 éves esti felnőttképzés keretein belül megszerezni az érettségit munka mellett.

Szerintetek érdemes belevágni ennyi idő után? Sajnos a jelenlegi életemmel egyáltalán nem vagyok megelégedve és sokkal többre tartom magam ennél, minthogy éhbérért dolgozzak!

Viszont attól rettegek, hogy befejezem a 4 évet és aztán nem sikerül az érettségi. Azért 4 év hosszú idő ahhoz, hogy kárba menjen :(

Jól esne pár bátorító szó, tapasztalat, hogy azért nem lehetetlen felnőtt fejjel visszaülni a könyvek fölé.



2020. jún. 3. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mindig érdemes! Ha rendesen végigcsinálod, sikerülni fog, ne aggódj!
2020. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kezd el!

Főleg, hogy nem vagy megelégedve a jelenlegi helyzeteddel.

Mindig a cél legyen előtted és ha esetleg valami nehézségbe ütközöl akkor se add fel! :)

Inkább most kezd el minthogy 10-20-30 év után bánd, hogy mi lett volna ha...

Sok sikert kívánok neked ! :)

2020. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia van aki 40-50-60 évesen érttségizett. Meg ott vannak azok is akik a kb 15 évvel ezelőtt behozott dolog miatt (minden hova érettségi kell) elkeztek iskolába járni, csak hogy meglegyen. Van olyan ismerősöm akinek a főnöke bement hozzá és közölte, hogy Katika kellene az érettségi bizonyítvány, de addig nem kellett. És 40-50 évesekről beszélünk.


Úgy hogy vágjál bele nyugodtan.

2020. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!