Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A marosvásárhelyi orvosi...

Sunflower7 kérdése:

A marosvásárhelyi orvosi egyetemet vagy inkább magyarországi egyetemet ajánlanátok?(például Debreceni Egyetem, Szegedi Egyetem). Erdélyi vagyok és orvosi egyetemre szeretnék menni.

Figyelt kérdés
Tapasztalat alapján szeretném ha tudna valaki válaszolni és megindokolni az aktuális válaszát.Köszönöm előre is! :))

#egyetem #orvosi #Erdély #Marosvásárhely #Magyarországi egyetemek
2020. jún. 8. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Minden rosszindulat nélkül, menj a marosvásárhelyire és ne vedd el a helyet azoktól, akik már a középiskolai tanulmányaikat is itt végezték. Vagy gyere, de akkor maradj is az országban, miután elvégezted.
2020. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Először is, kérlek ne hallgass az első rosszindulatú válaszára, hiszen valami oka mégis csak van annak, hogy a magyarországi egyetem is szóba került. Egyébként miért kellene, hogy feltétlen maradjon az országban? Én magyar vagyok, itt fogom elvégezni az egyetemet, de ezután tíz éven belül igyekszem is innen olyan hamar eltűnni, amilyen hamar csak tudok. Egyébiránt rengeteg külföldi hallgató is van, nem hinném, hogy a kedves kérdező nagyon foglalná az itteniektől a helyet.


Másodszor ne haragudj, de tapasztalatból én nem tudok még beszélni, viszont azt tanácsolom, hogy nézz utána nevesebb magyar orvosi egyetemeknek, ha van lehetőséged, akkor gyere nyílt napokra,valamint érdeklődj még itt is, ha már kinéztél egy jónak tűnő iskolát. De valójában szerintem az a döntő itt, hogy mennyire bírod a távolságot anyagiakban (mert az biztos lesz).

2020. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját tapasztalat, én is csak hallottam, de állítólag valamennyi román nyelvtudás szükséges, mert a képzés ugyan magyarul van, de kórházi gyakorlaton még a magyar beteggel se beszélhetsz magyarul. Illetve ügyintézésnél is jól jön a nyelvtudás.
2020. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én a felvételi szempontjából tudom megközelíteni a dolgot (sokmindenkinek döntő tényező szokott lenni):

magyarországi egyetemre: a felvételi az érettségi alapján működik, feltétlenül emeltezned kell Magyarországon biológiából és kémiából, és hajtanod a jó érettségi jegyekre, mert ez alapján kerülhetsz be.


romániai: az érettségi csak 10%-ban számít, van külön felvételi teszt, amely egy komoly, vaskos könyvből állítanak össze, az évek haladtával egyre nehezebb a teszt, nemcsak tudni kell fejből MINDENT részletesen és pontosan (pl. a hasnyálmirigy vagy bél pH-ja magasabb), de logikusan is kell tudni összeállítani a fejedben a fejezeteket, egymással összekapcsolni. elég szívatós is tud lenni egy-egy kérdés.

VISZONT! A romániaiba csak embertan van, míg a magyaro.i biológia érettségin növény-, állatt-, embertan, ökológia, rendszertan...

2020. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Sokban segítenek. 😊
2020. jún. 10. 00:49
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

"nézz utána nevesebb magyar orvosi egyetemeknek" [#2] Ez mi már? Mondjuk ő maga is mondta, hogy nincs otthon a témában. :DDD Teljesen jó bármelyiket is választod, mert a magyar orvosi diplomák ugyanannyit érnek, így logikus, ha a legközelebbik közül választ.

Alapjáraton inkább a magyar egyetemeket javaslom, mert a románon nem olyan erős az oktatás. Gyakran jönnek áthallgatni, innen jön egy általános tapasztalat... Plusz a románok igyekeznek ellehetetleníteni a magyar nyelvű oktatást, ami érzékenyen érinti a magyar hallgatókat. Szükséges a román nyelvtudás.

2020. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!