Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj képzés vélemény? Megéri?...

Okj képzés vélemény? Megéri? És ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2020. jún. 11. 20:48
 1/3 anonim válasza:

OKJ már nem sokáig lesz (idén indulnak már csak). Átalakulnak a képzések és hosszabb képzések lesznek, és persze drágább áron.


Attól függ mit akarsz tanulni egyébként. Ha olyat akarsz tanulni amit oktatnak egyetemen/főiskolán is, akkor OKJ-s képzéssel semmire nem fogsz menni. Vagyis de, csak éhbérért. Én mindenképpen azt tanácsolom főiskolára vagy egyetemre menj, ha olyat akarsz OKJ-n tanulni amit felsőoktatásban is oktatnak. Nekem logisztika és pénzügy-számviteli ügyintézői van OKJ-n. Vállalkozásban dolgozok, így jó, de alkalmazottként a felét se keresném annak amit most (mivel nem diplomám van).


Ha valami szakmunka jellegűt akarsz OKJ-n tanulni, akkor viszont simán viheted sokra vele. De ez is olyan, hogy attól függ mit. Mert sajnos nem írtad le. Pl autószerelőnek OKJ-n nem fogsz megtanulni. Én 1x jelentkeztem ilyen képzésre. Aztán kiderült mindössze 16 szombat lenne az egész és csak elméletben oktatnak. Gyakorlat annyi lett volna, hogy 2 hónapig te magad szegődj el vmi műhelybe :D Ez aztán az autószerelő nevelde.

2020. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Cukrász, okj gyorsabb?
2020. jún. 11. 21:36
 3/3 anonim válasza:
1-es vagyok. Cukrász képzéssel nincs tapasztalatom. Talán más tud benne segíteni. :)
2020. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!