Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanul még mindig annyi...

Miért tanul még mindig annyi ember logisztikát?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag úton útfélen botlok olyan embereke akik logisztikát végeztek és soha egy percet nem dolgoztak benne, mert nem bírtak elhelyezkedni. Egyébként ennek mi az oka?
2020. jún. 12. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Öööö, csak egy tipp, hogy talán azért, mert érdekli őket...?
2020. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Párom ugyan ez. Elvégezte, mert érdekes szakma, jól keres. De nem vették fel sehova. A miértjét nem tudom.
2020. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésnek két oldala van.


1. Jó, fontos tudomány-e a logisztika?


Válasz: nagyon fontos. A modern gazdaság egyik motorja a supply chain management, annak pedig egyik legfontosabb eleme a logisztika.


2. Miért nem tudtak elhelyezkedni?


Ennek több oka is lehet. Az egyik, hogy elképzelhető, hogy túlképzés van belőle, bár annyi logisztika szak azért nincs Magyarországon. A másik, hogy nem jól csinálják — nem voltak vagy nem jó helyen voltak gyakornokok, nincs tapasztalatuk, nincs ismeretségük. A harmadik, hogy esetleg rossz típusú állásokkal próbálkoznak.

2020. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 VetDr ***** válasza:

Azért tanul sok ember logisztikát, mert a mai világban nagy szükség van a logisztikusokra, gondolj csak bele: GLS kiszállítja neked a csomagodat, amit rendeltél XY oldalról. Ezt logisztikusok szervezik össze neked, hogy megkaphasd. Össze kell csomagoltatni a raktári alkalmazottakkal, a számítógépen nyilvántartási rendszerekben kell az adatokat rögzíteni.

Ha csak egy sima vonalkódra is gondolsz ami egy árun rajta van pl a boltban, ezek alapján lehet ellenőrizni, hogy mennyi van belőle még a raktárban, készlethiány van-e esetleg és akkor rendelnek még belőle. Stb.


Szóval nem rossz kis szakma, nekem van rálátásom, én szállítmányozási részlegen dolgozok, mint irodavezető, bár én annyira nem szeretem, nekem unalmas meló.


Aki nem bír benne elhelyezkedni, az a tapasztalat hiánya miatt lehet. Esetleg nincs használható aktív idegennyelv tudása.

2020. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Aki nem bír benne elhelyezkedni, az a tapasztalat hiánya miatt lehet."


Akkor ez megint a 22-es csapdája? Nem kapnak munkát mert nincs tapasztalatuk, nincs tapasztalatuk, mert nem kapnak munkát?

2020. jún. 16. 18:37
 6/6 VetDr ***** válasza:

Ha más nem, ingyen vagy kevés pénzért el lehet intézni munkát úgy is, hogy legyen benne gyakorlata utána már. Lesz gyakorlata és hopp, máris talál magának vele munkát. Elég így lehúzni pár hónapot is, mondjuk részmunkaidőben. A napja másik felében meg vállalhat normális munkát. Csak meg kell oldani. Ennyi lényegében.

Lehet, hogy szívatós ez így, de ha másképp nem, így még mindig lehet. Ranglétra mászása. Sajnos.

2020. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!