Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék máshonnan is fizikát...

Szeretnék máshonnan is fizikát tanulni, ezért légyszíves ajánlanátok olyan fizika könyveket, amiből tanulhatok fizikát?

Figyelt kérdés

Ez talán furán hangzik, csak a jelenlegi fizika tanárom nem tanítja valami érdekfeszítően(pedig szeretem a fizikát és ettől függetlenül nincs a tanárral bajom). Szóval 9.-es vagyok, ezért ajánlhattok bármilyet!

Bármire vevő vagyok, írjatok le mindent. :D

(egyébként 5ös vagyok fizikából, de engem nem csak a jegy érdekel, mert a BME-re szeretnék tovább menni, mérnökinformatikus szakra)

(és jó lenne olyan, ami az alapoktól mutatja be a fizikát, vagy valami ilyesmi)

A válaszokat előre is köszönöm! :D

(Amúgy a fő kérdés megfogalmazásilag le van butítva, mert nem tetszett az algoritmusnak)



2020. jún. 13. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én is nagyrészt egyedül tanultam fizikát középsuliban, ezeket a könyveket használtam: a Mozaik kiadó tankönyveit főleg az alapok megértésére, szépen le van írva minden, jók az illusztrációk, példák. Talán egy kicsit magasabb szinten, bővebben mutatja be az elméletet, képletetek a Dr. Paál Tamás tankönyvei. Feladatokat netről néztem, illetve a Dér-Radnai-Soós kétkötetes feladatgyűjteményt nagyon tudom ajánlani! Minden középsulis témában rengeteg feladat van, a könnyebbektől, az egész nehezekig, megoldást is találsz benne, bár annyira nem részletezi.

Egyébként sok szórakoztató fizika könyveket olvastam és dokumentumfilmeket néztem (pl. már az olyan komolyabb témákról mint a relativitáselmélet).

2020. jún. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha Radnai Gyula a szerzők között van, ne habozz. Az egyik legkiválóbb, tanár volt az ELTE-n fizikatanár szakosoknak tartott órákat.

Egyetemi tankönyv (volt), de elég jól olvasható a Budó-Pócza: Kísérleti fizika két kötete. (lehet hogy már csak antikvárban létezik)

2020. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul akkor ezek a videók hasznosak lehetnek: [link]
2020. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Budó matematikai apparátusa nem gond neki, akkor Feynman vagy Hudson-Nelson is mehet.
2020. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha... mindenki így kezdte a hozzászólását, úgyhogy én is :D

Ha nem gond, hogy kb. száz kilós a könyv, és veszettül nagy és hosszú:

A fizika kultúrtörténete Simonyi Károlytól.

Magyar-töri szakos hallgatóként nem tudtam lerakni, se betelni vele.


Ez inkább tudományos ismeretterjesztő:

Michio Kaku - A jövő fizikája


Annyira jó ilyen kérdést olvasni, komolyan mondom, feldobja a napomat, hogy azon túlmenően érdekel a fizika, mint amit a tanárod mondani tud/akar róla!

2020. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!